yusufultraman.com: berita //]]>
News Update
Loading...
Memaparkan catatan dengan label berita. Papar semua catatan
Memaparkan catatan dengan label berita. Papar semua catatan

Ahad, September 27, 2020

Keputusan PRN Sabah 2020 Mengikut DUN

Keputusan PRN Sabah 2020 Mengikut DUN


Keputusan Pilihan Raya Negeri Sabah 26 September 2020 Mengikut Parti Yang Menang Bagi Setiap Dewan Undangan Negeri (DUN).

FOTO: PAGE FB BERNAMA

Senarai Pemenang PRN Sabah 2020

1. Dun Banggi 
MOHAMMAD BIN MOHAMARIN - WARISAN 

2. Bengkoka 
Harun Bin Durabi - BN 

3. Pitas 
Ruddy Awah - BEBAS 

4. Tangjong 
Kapor Chong Chen Bin - WARISAN 

5. Matunggong 
Julita Mojungki - PBS 

6. Bandau 
Datuk Wetrom Bahanda - PN 

7. Tandek 
Hendrus Anding - PBS 

8. Pintasan 
Fairuz Renddan - PN 

9. Tempasuk 
Mohd Arsad Bin Bistari - BN 

10. Usukan 
Salleh Said Keruak - BN 

11. Kadamaian 
Ewon Benedick - UPKO 

12. Sulaman 
Datuk Seri Panglima Haji Hajiji Bin Haji Noor - PN 

13. Pantai Dalit 
Jasnih Bin Daya - BN 

14. Tamparuli 
Jahid Jahim - PBS 

15. Kiulu Joniston 
Bangkuai - PBS 

16. Karambunai 
Yakub Khan - BN 

17. Darau 
Azhar Bin Matussin - WARISAN 

18. Inanam 
Peto Galim - PKR 

19. Likas 
Tan Lee Fatt - WARISAN 

20. Api - Api 
Christina Liew - PKR

21. Luyang
Phoong Jin Zhe - WARISAN

22. Tanjung Aru
Junz Wong - WARISAN

23. Petagas
Awang Ahmad Sah - WARISAN

24. Tanjung Keramat
IR. Shahhelmey Yahya - BN

25. Kapayan
Jannie Lasimbang - WARISAN

26. Moyog
Darell Leiking - WARISAN

27. Limbahau
Juil Nuatim - WARISAN

28. Kawang
Datuk Ghulamhaidar @ Yusof bin Khan Bahadar - PN

29. Pantai Manis
Mohd Tamin @ Tamin Bin Zainal - BN

30. Bongawan
Daun Bin Yusof - WARISAN

31. Membakut
Mohd Ariffin Bin Mohd Arif - PN

32. Klias
Datuk Isnin HJ. Aliasnih - PN

33. Kuala Penyu
Limus Bin Jury - PN

34. Lumadan
Ruslan Muharam - PBS

35. Sindumin
Datuk DR Yusof - WARISAN 

36. Kundasang
DR. Joachim Gunsalam - PBS

37. Karanaan
Datuk Masidi Bin Manjun @ Masdi - PN

38. Paginatan
Abidin Bin Madingkir - PN

39. Tambunan
Datuk Dr. Jeffrey G. Kitingan - PN

40. Bingkor
Robert Tawik - PN

41. Liawan
Annuar Ayub @ Banand - PN

42. Melalap
Peter Anthony - WARISAN

43. Kemabong
Rubin Bin Balang - BEBAS

44. Tulip
Flovia NG - PN

45. Sook
Ellron Bin Angin - PN

46. Nabawan
Datuk Abdul Ghani Bin Mohd. Yassin - PN

47. Telupid
Jonnybone J Kurum - PBS

48. Sugut
Datuk James Ratib - BN

49. Labuk
Samad Bin Jambri - PN

50. Gum - Gum 
Arunarsin Bin Taib - WARISAN

51. Sungai Manila
Mokran Bin Ingkat - BN

52. Sungai Sibuga
HJ Mohamad Hamsan - BN

53. Sekong
Cikgu Alias Bin Sani - WARISAN

54. Karamunting
Hiew Vun Zin - WARISAN

55. Elopura
Calwin Chong - WARISAN

56. Tanjong Papat
-Poon Ming Fung @ Frankie - WARISAN

57. Kuamut
Masiung Banah - BEBAS

58. Lamag
Bung Moktar Bin Radin - BN

59. Sukau
Jafry Ariffin - BN

60. Tungku
Assaffal @ Samsul Kamal P. Alian - WARISAN

61. Segama
Mohamaddin Bin Ketapi - WARISAN

62. Silam
Dumi Bin PG. Masdal - WARISAN

63. Kunak
Norazlinah Binti Arif - WARISAN

64. Sulabayan
Jaujan Bin Sambakong - WARISAN

65. Senallang
Mohd SHafie Bin Apdal

66. Bugaya
Manis Muka Binti HJ. Mohd Darah - WARISAN

67. Balung
Hamild @ Hamid Bin Awang - BN

68. APAS
Nizam Bin Datuk Abu Bakar Titingan - PN

69. Sri Tanjong
Justin Wong Yung Bin - WARISAN

70. Kukusan
Rina HJ. Jainal - WARISAN

71. Janjung Batu
Andi Muhammad Suryady Bin Bandy - BN

72. Merotai
Sarifuddin Hata - WARISAN

73. Sebatik
Hassan A Gani PG Amir - WARISAN

Jumlah Menang Mengikut Parti (73 Kerusi)
WARISAN - 29
PARTI PERIKATAN NASIONAL - 17
BARISAN NASIONAL - 14
PARTI BERSATU SABAH - 7
BEBAS - 3
PARTI KEADILAN RAKYAT - 2
United Progressive Kinabalu Organisation - 1

rujukan - web SPR

Jumaat, September 11, 2020

Senarai Calon Perikatan Nasional PRN Sabah 2020

Senarai Calon Perikatan Nasional PRN Sabah 2020


Senarai Calon Perikatan Nasional (BERSATU, STAR, SAPP) Bagi Pilihanraya Negeri Sabah 2020

BERSATU (Parti Pribumi Bersatu Malaysia)
Tanjung Kapor (Norlizah Gurahman)
Badou (Datuk Wetrom @ Mohd Fikri Bahanda)
Pintasan (Fairuz Renddan)
Sulaman (Hajiji Noor)
Petagas (Arsit Sedi)
Kawang (Ghulam Haidar Bahadar)
Membakut (Mohd Arifin Mohd Arif)
Klias (Isnin Aliasnih)
Kuala Penyu (Limis Jury)
Karanaan (Masidi Manjun)
Nabawan (Abd Ghani Yassin)
Labuk (Samad Jambri)
Segama (Aljen Johnny)
Silam (Abd Hakim Gulam Hassan)
Senallang (Norazman Utoh Naim)
Bugaya (Daud Tampakong)
Apas (Nizam Abu Bakar Titingan)
Merotai (Mohamad Jalani Chachu)
Sebatik (Muis Picho)

STAR (Parti Solidariti Tanah Airku)
Tambunan (Jeffrey Kitingan)
Bingkor (Robert Tawik @ Nordin)
Liawan (Annuar Ayub)
Sook (Ellron Angin)
Sri Tanjung (Fung Lin Fun)
Moyog (Joseph Sulaiman)
Paginatan (Abidin Madingkir)
Tulid (Everitis Gungkit)

SAPP (Parti Maju Sabah)
Tanjong Papat (Yong Chie Man)
Luyang (Gee Tien Siong)

Khamis, September 10, 2020

Senarai Calon Warisan Plus PRN Sabah 2020

Senarai Calon Warisan Plus PRN Sabah 2020


Senarai Calon Warisan Plus Bagi Pilihanraya Negeri Sabah 2020 Yang Diumum Sebentar Tadi Oleh Datuk Seri Mohd Shafie Apdal (Presiden Parti Warisan) Khamis, 10 September 2020.


Senarai Pelus Calon Warisan + Plus (UPKO, DAP, PKR, AMANAH) PRN Sabah Ke-16

WARISAN
Banggi (Mohammad Mohamarin)
Pitas (Sharif Azman Sharif Along)
Tanjung Kapor (Chong Chen Bin)
Bandau (Majamis Timbong)
Pintasan (Mohd Safian Saludin)
Usukan (Abdul Bakhrin Mohd Yusof)
Sulaman (Datuk Aliasgar Basir)
Pantai Dalit (Utoh @ Rakam Sijim)
Karambunai (Ahmad Jais Otong)
Darau (Azhar Matusin)
Tanjung Aru (Datuk Junz Wong)
Petagas (Awang Ahmad Shah)
Moyog (Datuk Darrel Leiking)
Limbahau (Datuk Juil Nuatim)
Kawang (Musli Sapan)
Pantai Manis (Datuk Yahiya Awang Kahar)
Bongawan (Dr. Daud Yusof)
Membakut (Prof. Dr. Mohd. Kamarudin And Hamid)
Lumadan (Awangku Zaidi Pg Wahab)
Sindumin (Datuk Dr Yusof Yacob)
Kundasang (Siriman @ Mohd Fazid Basir)
Karanaan (Awasi Ganie @ Yasin Abdul Ghani)
Liawan (Rasinin Koutis)
Melalap (Datuk Peter Anthony)
Tulid (Mudi Dubing)
Sugut (Norsabrina Japar)
Gum-Gum (Arunarnsin Taib)
Sungai Manila (Prof. Dr. Mahmud Sudin)
Sungai Sibuga (Datuk Armani Mahiruddin)
Sekong (Alias Sani)
Karamunting (George Hiew)
Lamag (Mohd Ismail Ayub)
Sukau (Amrah Liwangsa)
Tungku (Assaffal Alian)
Segama (Datuk Mohamaddin Ketapi)
Silam (Datu Dumi Masdal)
Kunak (Norazlina Arif)
Sulabayan (Datuk Jaujan Sambakong)
Senallang (Datuk Seri Panglima Mohd Shafie Apdal)
Bugaya (Manis Muka Mohd Darah)
Balung (Rus Diana Andi Paladjareng)
Apas (Datuk Amrullah Kamal)
Kukusan: Rina Jainal
Tanjung Batu (Mohd Afsar Abdul Latif)
Merotai (Sarifudin Hata)
Sebatik (Hassan A Gani Pg Amir)

UPKO
Bengkoka (Junsim Rumunzing)
Tandek (Padis Majingkin)
Kadamaian (Datuk Ewon Benedick)
Kiulu (Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau)
Kuala Penyu (Nelson W Angang)
Paginatan (Georgina L. George)
Tambunan (Datuk Dr. Nayan Yambu @ Laurentius)
Kemabong (Datuk Dr. Lucas Umbul)
Nabawan (Albert Aguir)
Telupid (Felix Joseph Sitin)
Labuk (Dennis Tweening Rantau)
Kuamut (Benson Inggam)

DAP
Likas (Tan Lee Fatt)
Luyang (Phoong Jin Zhe)
Kapayan (Jannie Lasimbang)
Bingkor (Odom @ Peter Dhoms Saili)
Elopura (Chong Ket Kiun)
Tanjong Papat (Datuk Frankie Poon)
Sri Tanjong (Justin Wong Yung Bin)

AMANAH
Tanjung Keramat (Rosday @ Rosdy Wasl)

rujukan: group fb Penyokong DSSA

PKR
Matunggong (Sazalye Donol)
Tempasuk (Mustapha Sakmud)
Tamparuli (Alijus Sipil)
Inanam (Peto Galim)
Api-Api (Christina Liew)
Klias (Hj Abdul Rahman Yakub)
Sook (Raymond Ahuar)

rujukan: group fb AMK Selangor - Rasmi
Senarai Calon BN PRN Sabah 2020

Senarai Calon BN PRN Sabah 2020


Berikut Adalah Senarai Calon Barisan Nasional Bagi Pilihanraya Negeri Sabah 2020 Yang Diumum Sebentar Tadi Oleh Datuk Seri Bung Mokhtar (Pengerusi Badan Perhubungan UMNO Sabah) Khamis, 10 September 2020.


Senarai 31 Calon BN PRN Sabah Ke-16

Kudat
DUN Banggi (Akram Bin Ismail)
Bengkoka (Harun Bin Durabi)
Pitas (Sufian Abdul Karim)

Lahad Datu
DUN Tungku (ABD Momen Bin Anchai)
Kunak (Halid Bin Harun)

Tawau
DUN Balung (Hamid bin Awang)

Semporna
DUN Sulabayan (Abd Manan Bin Haji Indanan)

Ranau
DUN Panginatan (Junaidi Sahat)

Kalabakan
DUN Tanjung Batu (Andi Muhammad Suryady Bandy)
Kukusan (Chaya Hj Sulaiman)

Kinabatangan 
DUN Lamag (Bung Mokhtar Radin)
Sukau (Jafry Bin Ariffin)
Kuamut (Juhari Bin Janan)

Kota Belud
DUN Tempasuk (Mohd Arsad Bin Bistari)
Usukan (Salleh Said Keruak)

Sepanggar
DUN Karambunai (Yakubah Khan)
Darau (Jumat Bin Daya)

Putatan
DUN Tanjung Aru (Mohd Reduan Aklee
Tanjung Keramat (Shahelmey Bin Yahya)

Tuaran
DUN Pantai Dalit (Jasnih Bin Daya)

Kimanis 
DUN Bongawan (Ag Lahap Ag Bakar)

Papar
Pantai Manis (Mohd Tamin Zainal)

Batu Sapi
DUN Sekong (Hazulizah Binti Md Dani)

Sipitang
DUN Lumadan (Kamarlin Bin Ombi)
Sindumin (Sani Bin Miasin)

Libaran
Gum Gum (Suhaimi Bin Nasir)
Sungai Manila (Mokran Bin Ingkat)
Sungai Sibuga (Mohamad Hamsan Awang Supian)

Tenom
DUN Kemabong (Datuk Raime Bin Unggi)

Beluran
DUN Telupid (Abdul Wahab Abdul Ghani)
DUN Sugut (Datuk James Ratib)



         

Sabtu, Mac 14, 2020

Jumlah Kes COVID-19 Mengikut Negeri Mac 2020

Jumlah Kes COVID-19 Mengikut Negeri Mac 2020

FOTO: PAGE FB myhealthkkm
-lebih jelas klik gambar

Berikut Adalah Statistik Kes COVID-19 Mengikut Negeri Sepanjang Bulan Mac 2020.

Jumlah Mengikut Negeri (COVID-19) - 14 Mac
Selangor - 92
K. Lumpur - 43
Sabah - 26
Johor - 22
N. Sembilan - 19
P. Pinang - 7
Sarawak/Melaka - 6
Kedah - 5
Kelantan - 3
Labuan/Perak/Perlis/Pahang - 2
Putrajaya - 1
Jumlah Keseluruhan 238

18 Mac 2020


21 Mac 2020


22 Mac 2020


23 Mac 2020

-rujukan page fb KKM

24 Mac 2020
FOTO: PAGE FB myhealthkkm

Jumlah Mengikut Negeri (COVID-19) - 24 Mac

Selangor - 381
K. Lumpur - 257
Johor - 162
Sabah - 170
N. Sembilan - 109
Perak - 98
Sarawak - 83
Kelantan - 78
P. Pinang - 68
Kedah - 64
Pahang - 56
Melaka - 31
Putrajaya - 15
Perlis - 9
Labuan - 5

26 Mac 2020

FOTO: Page FB KKM

Jumaat, Mac 13, 2020

Senarai Exco Melaka 2020 (Perikatan Nasional)

Senarai Exco Melaka 2020 (Perikatan Nasional)


Berikut Adalah Senarai Penuh Exco Negeri Melaka 2020 (Perikatan Nasional).


Datuk Sulaiman Md Ali (Ketua Menteri) -BN
Perancangan Ekonomi, Kewangan, Pembangunan Tanah, Pantai dan Sungai, Pengurusan Air, Hal Ehwal Agama, Perindustrian, Pelaburan, Teknologi, Komunikasi, Multimedia dan Agensi Berkaitan Kerajaan (GLC)

Datuk Seri Idris Haron - BN
Pembangunan Daerah, Luar Bandar dan Pengurusan Banjir negeri

Datuk Mohd Rafiq Naizamohideen - Bersatu
Badan Bukan Kerajaan (NGO), Pembangunan Belia dan Sukan negeri

Datuk Noor Effandi Ahmad - Bersatu
Jabatan Ketua Menteri yang bertanggungjawab dalam aspek Pendidikan, Pengajian Tinggi, Teknikal dan Vokasional, Sains dan Teknologi negeri

Datuk Seri Abd Ghafaar Atan - BN
Perumahan, Kerajaan Tempatan dan Alam Sekitar

Datuk Muhammad Jailani Khamis - PKR
Pelancongan, Warisan dan Kebudayaan

Datuk Latipah Omar - BN
Hal Ehwal Wanita, Pembangunan Keluarga dan Kebajikan

Datuk Roslan Ahmad - BN
Kerja Raya, Pengangkutan, Kemudahan Awam dan Insfrastruktur

Datuk Norhizam Hassan Baktee - Bebas
Pertanian, Penternakan, Pembangunan Usahawan, dan Koperasi

Rahmad Mariman - BN
Kesihatan dan Antidadah

Belum Ada (Masih Kosong)
Perpaduan, Perhubungan Masyarakat, Tenaga Kerja dan Hal Ehwal Pengguna

untuk berita layari my Metro

Isnin, Mac 09, 2020

Senarai Kabinet Baru Malaysia 2020 (Perikatan Nasional)

Senarai Kabinet Baru Malaysia 2020 (Perikatan Nasional)


Berikut Adalah Senarai Kabinet Kerajaan Baru 2020 (Perikatan Nasional) Yang Diumumkan Sebentar Tadi Oleh Perdana Menteri (Muhyiddin Yassin).

Perdana Menteri
Tan Sri Muhyiddin Yassin

Perdagangan Antarabangsa dan Industri Menteri
Mohamed Azmin
Timbalan Menteri
Datuk Lim Ban Hong

Menteri Pertahanan
Dato' Sri Ismail Sabri bin Yaakob
Timbalan Menteri
Datuk Seri Ikhmal Hisham Abdul Aziz

Menteri Kerja Raya
Datuk Seri Fadillah Yusof
Timbalan Menteri
YB Datuk Dr Shahruddin Bin Md Salleh

Menteri Pendidikan
Dr Mohd Radzi Md Jidin
Tim. Menteri 1
Dato Dr Mah Hang Soon
Tim. Menteri 2
YB Muslimin Bin Yahaya

FOTO: wikipedia

Lain-Lain Menteri:

Menteri Kewangan
Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz
Tim. Menteri 1
YB Datuk Abd. Rahim Bin Bakeri
Tim. Menteri 2
YB Mohd Shahar Bin Abdullah

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Ekonomi)
Datuk Seri Mustapa bin Mohamed
Tim. Menteri
YB Arthur Joseph Kurup

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Tugas Khas)
Datuk Seri Mohd Redzuan Md Yusof
Tim. Menteri
Datin Mastura Binti Yazid

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Parlimen & Undang-Undang)
Datuk Takiyuddin Hassan
Tim. Menteri
Datuk Eddin Syazlee Shith

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Hal Ehwal Agama)
Datuk Seri Dr Zulkifli Mohamad Al-Bakri
Tim. Menteri
Ahmad Marzuk Shaary

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Hal Ehwal Sabah dan Sarawak)
Datuk Seri Panglima Dr. Maximus Johnity Ongkili
Tim. Menteri
YB Dato’ Hajah Hanifah Hajar Taib

Menteri Dalam Negeri
Datuk Seri Hamzah Zainuddin
Tim. Menteri 1
Datuk Seri Dr Ismail Mohamed Said
Tim. Menteri 2
Jonathan Yassin

Menteri Luar Negeri
Datuk Seri Hishammuddin Hussein
Tim. Menteri
Datuk Kamaruddin Jaffar

Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi
Khairy Jamaluddin
Tim. Menteri
Ahmad Amzad Hashim

Menteri Alam Sekitar
Datuk Tuan Ibrahim Bin Tuan Man
Tim. Menteri
Datuk Dr Ahmad Masrizal Muhammad

Menteri Sumber Manusia
Datuk Seri Saravanan A/L Murugan
Tim. Menteri
Awang Hashim

Menteri Wilayah Persekutuan
Tan Sri Annuar Musa
Tim. Menteri
Datuk Seri Dr Santhara Kumar

Menteri Pengajian Tinggi
Datuk Dr Noraini Ahmad
Tim. Menteri
Datuk Dr Mansor Othman

Menteri Pengangkutan
Datuk Seri Ir Dr Wee Ka Siong
Tim. Menteri
Hasbi Habibollah

Menteri Perumahan dan Kerajaan Tempatan
Zuraida Kamaruddin
Tim. Menteri
Datuk Seri Ismail Abd Mutalib

Menteri Perpaduan Negara
Datuk Halimah Mohamed Sadique
Tim. Menteri
Datuk Seri Tiong King Sing

Menteri Tenaga dan Sumber Asli
Datuk Dr Shamsul Anuar Nasarah
Tim. Menteri
Ali Anak Biju

Menteri Wanita dan Keluarga
Datuk Seri Rina Mohd Harun
Tim. Menteri
Datuk Siti Zailah Mohd Yusoff

Menteri Komunikasi dan Multimedia
Datuk Seri Saifuddin Abdullah
Tim. Menteri
Datuk Zahidi Zainul Abidin

Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna
Datuk Alexander Nanta Linggi
Tim. Menteri
Datuk Rosol Wahid

Menteri Pembangunan Luar Bandar
Datuk Dr Abd Latiff Hj Ahmad
Tim. Menteri 1
Datuk Abdul Rahman Mohamad
Tim. Menteri 2
Datuk Henry Sum Agong

Menteri Pertanian dan Industri Makanan
Datuk Seri Dr Ronald Kiandee
Tim. Menteri 1
Datuk Seri Ahmad Hamzah
Tim. Menteri 2
Datuk Che Abdullah Mat Nawi

Menteri Kesihatan
Datuk Seri Dr Adham Baba
Tim. Menteri 1
Datuk Dr Noor Azmi Ghazali
Tim. Menteri 2
Datuk Aaron Ago Dagang

Menteri Perusahaan Perladangan dan Komoditi
Datuk Dr Mohd Khairuddin Aman Razali
Tim. Menteri 1 
Datuk Seri Dr Wee Jeck Seng
Tim. Menteri 2
Willie anak Mongin

Menteri Belia & Sukan
Datuk Seri Reezal Merican Bin Naina Merican
Tim. Menteri
Wan Ahmad Fayhsal Wan Ahmad Kamal

Menteri Pelancongan, Kesenian dan Kebudayaan
Datuk Seri Hajah Nancy Shukri
Tim. Menteri
Datuk Dr. Jeffrey G. Kitingan

Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi
Datuk Seri Dr Wan Junaidi Tuanku Jaafar
Tim. Menteri
Datuk Wira Mas Ermieyati Samsudin

- rujukan page fb berita harian, metro, malaysiakini

Ahad, Mac 01, 2020

Penafian Cuti Umum 2 Mac 2020 (Isnin)

Penafian Cuti Umum 2 Mac 2020 (Isnin)

FOTO: Page FB Jabatan Perdana Menteri

Kenyataan Media Penafian Pengisytiharan Cuti Umum Pada Isnin, 2/3/2020 Sempena Pelantikan Perdana Menteri Ke-8 Berikutan Penyebaran Berita Palsu Menyatakan Esok Isnin, 2 Mac 2020 Cuti.

Orang ramai diminta berhenti menyebarkan berita palsu itu serta merta.

Isnin, Februari 24, 2020

Senarai Ahli Parlimen Keluar PKR Bentuk Blok Bebas 24/2/2020

Senarai Ahli Parlimen Keluar PKR Bentuk Blok Bebas 24/2/2020


Berikut Adalah Kenyataan Media 24 Februari Yang Dikeluarkan Di Facebook Azmin Ali. Ahli Parlimen KEADILAN Mengisytiharkan keluar Daripada KEADILAN Dan Muafakat Pakatan Harapan Bagi Membentuk Sebuah Blok Bebas Di Parlimen.


Senarai Seperti Berikut:
1. YB Dato’ Seri Mohamed Azmin Ali
Ahli Parlimen Gombak

2. YB Puan Hajjah Zuraida Kamaruddin
Ahli Parlimen Ampang

3. YB Dato’ Saifuddin Abdullah
Ahli Parlimen Indera Mahkota

4. YB Baru Bian
Ahli Parlimen Selangau

5. YB Dato’ Kamaruddin Jaffar
Ahli Parlimen Bandar Tun Razak

6. YB Dato’ Mansor Othman
Ahli Parlimen Nibong Tebal

7. YB Dato’ Rashid Hasnon
Ahli Parlimen Batu Pahat

8. YB Dato’ Seri Dr. Santhara Kumar
Ahli Parlimen Segamat

9. YB Ali Biju
Ahli Parlimen Saratok

10. YB Willie Mongin
Ahli Parlimen Puncak Borneo

11. YB Jonathan Yasin
Ahli Parlimen Ranau

Sabtu, Februari 22, 2020

Jumaat, Oktober 11, 2019

Selasa, Oktober 01, 2019

Info PRK Tanjung Piai 16 November 2019

Info PRK Tanjung Piai 16 November 2019


Berikut Tarikh Penting Pilihan Raya Kecil (PRK) Parlimen Tanjung Piai, Johor Yang Diumumkan Oleh Pengerusi SPR Sebentar Tadi (Datuk Azhar Azizan Harun).

Tarikh Penting 
Penamaan Calon (2 November)
Pengundian Awal (12 November)
Pengundian (16 November 2019)

Untuk berita layari Mymetro

Isnin, Julai 02, 2018

Senarai Timbalan Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)

Senarai Timbalan Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)


Berikut Senarai Penuh/Lengkap Timbalan Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan) Bagi Penggal 2018-2023.

Timbalan Menteri Wilayah
-Datuk Dr. Shahruddin Md. Salleh

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Perpaduan Negara dan Kesejahteraan Sosial)
-Dr. Md. Farid Md. Rafik

Timbalan Menteri Kewangan
-Datuk Amiruddin Hamzah

Timbalan Menteri Komunikasi dan Multimedia
-Eddin Syazlee Shith

Timbalan Menteri Industri Utama
-Shamsul Iskandar Md. Akin

Timbalan Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani
-Sim Tze Tzin

Timbalan Menteri Pembangunan Luar Bandar
-R. Sivarasa

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Agama)
-Fuziah Salleh

Timbalan Menteri Kesihatan
-Dr. Lee Boon Chye

Timbalan Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya
-Muhammad Bakhtiar Wan Chik

Timbalan Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna
-Chong Chieng Jen

Timbalan Menteri Air, Tanah dan Sumber Asli
-Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

Timbalan Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat
-Hannah Yeoh Tseow Suan

Timbalan Menteri Pendidikan
-Teo Nie Ching

Timbalan Menteri Belia dan Sukan
-Steven Sim Chee Keong

Timbalan Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri
-Dr. Ong Kian Ming

Timbalan Menteri Sumber Manusia
-Datuk Mahfuz Omar

Timbalan Menteri Kerja Raya
-Mohd. Anuar Mohd. Tahir

Timbalan Menteri Pembangunan Usahawan
-Dr. Mohd. Hatta Md. Ramli

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Undang-Undang)
-Mohamed Hanipa Maidin

Timbalan Menteri Pengangkutan
-Datuk Kamarudin Jaffar

Timbalan Menteri Dalam Negeri
-Datuk Mohd. Azis Jamman

Timbalan Menteri Tenaga, Teknologi, Sains, Perubahan Iklim dan Alam Sekitar
-Isnaraissah Munirah Majilis

-rujukan mstar dan malaysiakini

Klik - Senarai Menteri
Senarai Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)

Senarai Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)


Berikut Senarai Lengkap Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan) Bagi Penggal 2018-2023. 

Perdana Menteri
-Tun Dr Mahathir Mohamad

Timbalan Perdana Menteri
-Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

Menteri Pertahanan
-Mohamad Sabu

Menteri Kewangan
-Lim Guan Eng

Menteri Dalam Negeri
-Tan Sri Muhyiddin Yassin

Menteri Pelajaran
-Dr Maszlee Malik

Kementerian Hal Ehwal Wanita dan Kebajikan
-Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

Menteri Pembangunan Luar Bandar
-Rina Harun

Menteri Kesihatan
-Dr Dzulkefly bin Ahmad

Menteri Pengangkutan
-Anthony Loke Siew Fook

Menteri Komunikasi dan Multimedia
-Gobind Singh Deo

Menteri Hal Ehwal Ekonomi
-Datuk Seri Mohamed Azmin Ali

Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani
-Salahuddin Ayub

Menteri Tenaga Manusia
-M Kulasegaran

Menteri Perumahan dan Kerajaan Tempatan
-Zuraida Kamaruddin

Update 2 Julai 2018 (rujukan mstar)

Menteri Belia dan Sukan
-Syed Saddiq Syed Abdul Rahman

Menteri Pembangunan Usahawan
-Mohd. Redzuan Md. Yusof

Menteri Air, Tanah dan Sumber Asli
-Dr. Xavier Jayakumar

Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna
-Datuk Saifuddin Nasution

Menteri Kerja Raya
-Baru Bian

Menteri Luar Negeri
-Datuk Saifuddin Abdullah

Menteri Industri Utama
-Teresa Kok Suh Sim

Menteri Tenaga, Teknologi, Sains, Perubahan Iklim dan Alam Sekitar
-Yeo Bee Yin

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Agama)
-Datuk Dr. Mujahid Yusof Rawa

Menteri Wilayah
-Khalid Abd. Samad

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (undang-undang)
-Datuk Liew Vui Keong

Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri
-Ignatius Darell Leiking

Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya
-Mohamaddin Ketapi

Jumaat, Mei 18, 2018

Senarai Exco Pulau Pinang 2018

Senarai Exco Pulau Pinang 2018


Berikut Adalah Senarai Penuh Exco Negeri Pulau Pinang 2018 Selepas PRU Ke-14.

Senarai Seperti Berikut:

Ketua Menteri & Hal Ehwal Tanah dan Pembangunan Tanah, Pengangkutan dan Penerangan
-Chow Kon Yeow

Timbalan Ketua Menteri I & Hal Ehwal Agama Islam, Pembangunan Industri dan Perhubungan Masyarakat
-Datuk Ir Zakiyuddin Abdul Rahman

Timbalan Ketua Menteri II & Perancangan Ekonomi Negeri, Pendidikan, Pembangunan Modal Insan dan Sains, Teknologi dan Inovasi
-Dr P Ramasamy

Pembangunan Wanita dan Keluarga, Keterangkuman Gender dan Agama Selain Islam
-Chong Eng

Kerajaan Tempatan, Perumahan, Perancangan Bandar dan Desa
-Jagdeep Singh Deo

Kebajikan, Masyarakat Penyayang dan Alam Sekitar
-Phee Boon Poh

Kesihatan, Pertanian dan Industri Asas Tani, Pembangunan Luar Bandar
-Dr Afif Bahardin

Kerja Raya, Utiliti dan Tebatan Banjir
-Zairil Khir Johari

Perdagangan Dalam Negeri dan Antarabangsa, Hal Ehwal Pengguna, Pembangunan Keusahawanan
-Datuk Halim Hussain

Pembangunan Pelancongan dan Warisan, Kebudayaan Kesenian
-Yeoh Soon Hin

Belia dan Sukan

-Soon Lip Chee


-senarai rujukan BH Online 16/5/2018

Sabtu, Mei 12, 2018

Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done