Senarai Penuh Pemenang Anugerah Seri Angkasa (ASA2010)

1. Anugerah Kapsul Radio Terbaik: Kempen Kebersihan/Pelancongan Dan Keselamatan (Negeri FM)

2. Anugerah Pengimbang Muzik Radio Terbaik: Ahmad Zaini Ahmad Norbi - Embun Hibiscus (Bernama Radio 24)

3. Anugerah Rekaan Set TV Terbaik: Pertandingan Akhir Dikir Barat 2009 (RTM-TV2)

4. Anugerah Promo / Montaj / Teaser TV Terbaik: Astro Arena Channel I.D (Astro Arena)

5. Anugerah Audio Rancangan TV Terbaik: Songkok (RTM-TV1)

6. Anugerah Buletin Berita Radio Terbaik: Reagan a/l Muniandi @ Premanant (Minnal FM)

7. Anugerah Liputan Berita Radio Terbaik: Nur Jamalina Jamali (Laporan F1 2010-Hot FM)

8. Anugerah Pengulas Radio Terbaik: Nur Jamalina Jamali (Laporan F1 2010-Hot FM)

9. Anugerah Suntingan Rancangan TV Terbaik: Anuar Ahmad - Songkok (RTM-TV1)

10. Anugerah Jurukamera TV Terbaik: Dosa Semalam - Media Space Distribution Sdn Bhd (RTM-TV2)

11. Anugerah Penataan Cahaya Penerbitan Hiburan TV Terbaik: Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)

12. Anugerah Pengimbangan Muzik TV Terbaik: Anugerah Juara Lagu 24 (TV3)

13. Anugerah Kapsul TV Terbaik: Puan Zauyah Yusoff - Kapsul Ramadan (Muzik Aktif)

14. Anugerah Rancangan dan Liputan Sukan Terbaik: Menggapai Harapan (RTM-TV1)

15. Anugerah Hiburan Radio Terbaik: Konsert THR Gegar 1 Terengganu (THR FM)

16. Anugerah Bicarawara Radio Terbaik: Syezliza Basri - Kerusi Panas (Bernama Radio 24)

17. Anugerah Skrip Drama Radio Terbaik: A. Wahid Bin Nasir - Tasik (Klasik Nasional)

18. Anugerah Bicarawara TV Terbaik: Khadijah Abdul Gaffoor - Isu Khas Gaza (RTM-TV1)

19. Anugerah Animasi Tempatan TV Terbaik: Abus Episod 5 (RTM-TV1)

20. Anugerah Rancangan Kanak-Kanak TV Terbaik: Tom Tom Bak Musim 4 - Episod 1 (Astro Ceria)

21. Anugerah Pelakon Pembantu Drama TV Lelaki Terbaik: Hanis Kamal - Denai Berbisik (Astro Prima)

22. Anugerah Pelakon Pembantu Drama TV Wanita Terbaik: Fadhilah Mansor - Sebelum Akhirat (TV3)

23. Anugerah Pelakon Drama TV Kanak-Kanak Terbaik: Eyra Hazali - Anak-Anak Lorong (Astro Prima)

24. Anugerah Majalah Radio Terbaik: Feminin - Suara Malaysia (RTM)

25. Anugerah Rancangan Interaktif Radio Terbaik: Roslinda Binti Abdul Majid - Suria Cinta (Suria FM)

26. Anugerah Drama Radio Terbaik: Tasik - Zuraidah Mohd Noh (Klasik Nasional)

27. Anugerah Pelakon Drama Radio Lelaki Terbaik: Datuk Ahmad Tarmimi Siregar - Pencarian Nyonya Cantik (Klasik Nasional)

28. Anugerah Pelakon Drama Radio Wanita Terbaik: Elliza Abdul Razak - Sayang Masih Belum Terlambat (Klasik Nasional)

29. Anugerah Liputan Berita TV Terbaik: Ashwad Ismail - Catatan Saksi Mavi Marmara (Astro Awani)

30. Anugerah Laporan Khas Berita TV Terbaik: Isu Golongan Gelandangan di Kuala Lumpur - Aminhayat Abd Rahim (TV9)

31. Anugerah Wartawan TV Terbaik: Hanim Muhili – Eksklusif 1 “Abuya” (RTM – TV1)

sumber- www.gua.com.my

1 Ulasan

  1. Banyak betul anugerah kat Msia kan? yang ni memang TERBAIK la yek?! :-)

    BalasPadam