loading...

Wednesday, April 25, 2018


Berikut Adalah Senarai Calon Barisan Nasional Di Negeri Perak Bagi Pilihan Raya Umum Ke-14 (2018).

P054 Gerik 
- Datuk Hasbullah Osman (UMNO)

N01 Pengkalan Hulu -​​​​​​​Datuk Aznel Ibrahim (UMNO)
N02 Temenggor - Salbiah Mohamed (UMNO)

P055 Lenggong
-Datuk Dr Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)

N03 Kenering - Datuk Tarmizi Idris (UMNO)
N04 Kota Tampan - Datuk Saarani Mohamad (UMNO)

P056 Larut
-Datuk Seri Hamzah Zainudin (UMNO)

N05 Selama - Datuk Faizul Mohd Shohor (UMNO)
N06 Kubu Gajah -Saliza Ahmad (UMNO)
N07 Batu Kurau - Datuk Dr Mohamad Amin Zakaria (UMNO)

P057 Parit Buntar
-Datuk Seri Abdul Puhat Mat Nayan (UMNO)

N08 Titi Serong - Norsalewati Mat Norwani (UMNO)
N09 Kuala Kurau - Shahrul Nizam Razali (UMNO)

P058 Bagan Serai
-Datuk Dr Noor Azmi Ghazali (UMNO)

N10 Alor Pongsu - Datuk Sham Mat Sahat (UMNO)
N11 Gunong Semanggol - Zaini Cha (UMNO)
N12 Selinsing - Mohamad Nor Dawoo (UMNO)

P059 Bukit Gantang
- Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abu Fasal (UMNO)

N13 Kuala Sepetang - Mohd Kamaruddin Abu Bakar (UMNO)
N14 Changkat Jering - Ahmad Saidi Mohamad Daud (UMNO)
N15 Trong - Jamilah Zakaria (UMNO)

P060 Taiping
-Tan Keng Liang (Gerakan)

N16 Kamunting - Datuk Mohamad Zahir Abdul Khalid (UMNO)
N17 Pokok Assam - Lee Li Kuan (MCA)
N18 Aulong - Soo Kay Ping (Gerakan)

P061 Padang Rengas
-Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (UMNO)

N19 Chenderoh - Datuk Zainun Mat Noor (UMNO)
N20 Lubok Merbau - Dr Jurij Jalaluddin (UMNO)

P062 Sungai Siput
-Datuk S. K Devamany (MIC)

N21 Lintang - Datuk Zolkafly Harun (UMNO)
N22 Jalong - Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)

P063 Tambun
-Datuk Seri Ahnad Husni Mohd Hanadzlah (UMNO)

N23 Manjoi - Mohamad Ziad Mohamed Zainal (UMNO)
N24 Hulu Kinta - Datuk Aminuddin Md Hanafiah (UMNO)

P064 Ipoh Timor
-Kathleen Wong Mei Yin (MCA)

N25 Canning - Liew Kar Tuan (Gerakan)
N26 Tebing Tinggi - Tony Khoo Boon Chuan (MCA)
N27 Pasir Pinji - Ng Kai Cheong (MCA)

P065 Ipoh Barat
-Dr Cheng Wei Yee (MCA)

N28 Bercham - Low Guo Nan (MCA)
N29 Kepayang - Chang Kok Aun (MCA)
N30 Buntong -T. Thangarani (MIC)

P066 Batu Gajah
-Leong Chee Wai (MCA)

N31 Jelapang - K. Thankaraj (MIC)
N32 Menglembu - Wong Kam Seng (MCA)
N33 Tronoh - Yuen Chan How (MCA)

P067 Kuala Kangsar
- Mastura Mohd Yazid (UMNO)

N34 Manong - Mohd Zuraimi Razali (UMNO)
N35 Bukit Chandan - Maslin Sham Razman (UMNO)

P068 Beruas
-Pang Chok King (Gerakan)

N36 Pengkalan Baharu - Datuk Abd Manap Hashim (UMNO)
N37 Pantai Remis - Ho Kean Wei (MCA)
N38 Astaka - Teng Keek Soong (MCA)

P069 Parit
-Datuk Mohd Nizar Zakaria (UMNO)

N39 Belanja - Khairudin Abu Hanipah (UMNO)
N40 Bota - Khairul Shahril Mohamed (UMNO)

P070 Kampar
-Datuk Lee Chee Leong (MCA)

N41 Malim Nawar - Chang Gwo Chyang (MCA)
N42 Keranji - Daniel Wa How (MCA)
N43 Tualang Sekah - Datuk Nolee Ashilin Mohd Radzi (UMNO)

P071 Gopeng
-Datuk Heng Seai Kie (MCA)

N44 Sungai Rapat - Datuk Hamzah Kasim (UMNO)
N45 Simpang Pulai - Liew Yee Lin (MCA)
N46 Teja - Chang Chun Cheun (MCA)

P072 Tapah
-Datuk M. Saravanan (MIC)

N47 Chenderiang - Chong Shin Heng (MCA)
N48 Ayer Kuning - Datuk Samsudin Abu Hassan (UMNO)

P073 Pasir Salak
-Datuk Seri Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)

N49 Sungai Manik - Datuk Zainol Fadzi Paharuddin (UMNO)
N50 Kampong Gajah - Datuk Dr Wan Norashikin Wan Nordin (UMNO)

P074 Lumut
-Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

N51 Pasir Panjang - Datuk Rashidi Ibrahim (UMNO)
N52 Pangkor - Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

P075 Bagan Datuk
-Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)

N53 Rungkup - Datuk Shahrul Zaman Yahya (UMNO)
N54 Hutan Melintang - Datuk Khairuddin Tarmizi (UMNO)

P076 Teluk Intan
-Datuk Seri Mah Siew Keong (Gerakan)

N55 Pasir Berdamar - Kong Sun Chin (MCA)
N56 Changkat Jong - Datuk Mohd Azhar Jamaluddin (UMNO)

P077 Tanjong Malim
-Datuk Dr Mah Hang Soon (MCA)

N57 Sungkai - Datuk V. Elango (MIC)
N58 Slim - Datuk Khushairi Abd Talib (UMNO)
N59 Behrang - Datuk Rusnah Kassim (UMNO)

rujukan senarai - BH Online 24/4/2018

This post have 0 comments


EmoticonEmoticon

Next article Next Post
Previous article Previous Post