Keputusan PRN Sabah 2020 Mengikut DUN


Keputusan Pilihan Raya Negeri Sabah 26 September 2020 Mengikut Parti Yang Menang Bagi Setiap Dewan Undangan Negeri (DUN).

FOTO: PAGE FB BERNAMA

Senarai Pemenang PRN Sabah 2020

1. Dun Banggi 
MOHAMMAD BIN MOHAMARIN - WARISAN 

2. Bengkoka 
Harun Bin Durabi - BN 

3. Pitas 
Ruddy Awah - BEBAS 

4. Tangjong 
Kapor Chong Chen Bin - WARISAN 

5. Matunggong 
Julita Mojungki - PBS 

6. Bandau 
Datuk Wetrom Bahanda - PN 

7. Tandek 
Hendrus Anding - PBS 

8. Pintasan 
Fairuz Renddan - PN 

9. Tempasuk 
Mohd Arsad Bin Bistari - BN 

10. Usukan 
Salleh Said Keruak - BN 

11. Kadamaian 
Ewon Benedick - UPKO 

12. Sulaman 
Datuk Seri Panglima Haji Hajiji Bin Haji Noor - PN 

13. Pantai Dalit 
Jasnih Bin Daya - BN 

14. Tamparuli 
Jahid Jahim - PBS 

15. Kiulu Joniston 
Bangkuai - PBS 

16. Karambunai 
Yakub Khan - BN 

17. Darau 
Azhar Bin Matussin - WARISAN 

18. Inanam 
Peto Galim - PKR 

19. Likas 
Tan Lee Fatt - WARISAN 

20. Api - Api 
Christina Liew - PKR

21. Luyang
Phoong Jin Zhe - WARISAN

22. Tanjung Aru
Junz Wong - WARISAN

23. Petagas
Awang Ahmad Sah - WARISAN

24. Tanjung Keramat
IR. Shahhelmey Yahya - BN

25. Kapayan
Jannie Lasimbang - WARISAN

26. Moyog
Darell Leiking - WARISAN

27. Limbahau
Juil Nuatim - WARISAN

28. Kawang
Datuk Ghulamhaidar @ Yusof bin Khan Bahadar - PN

29. Pantai Manis
Mohd Tamin @ Tamin Bin Zainal - BN

30. Bongawan
Daun Bin Yusof - WARISAN

31. Membakut
Mohd Ariffin Bin Mohd Arif - PN

32. Klias
Datuk Isnin HJ. Aliasnih - PN

33. Kuala Penyu
Limus Bin Jury - PN

34. Lumadan
Ruslan Muharam - PBS

35. Sindumin
Datuk DR Yusof - WARISAN 

36. Kundasang
DR. Joachim Gunsalam - PBS

37. Karanaan
Datuk Masidi Bin Manjun @ Masdi - PN

38. Paginatan
Abidin Bin Madingkir - PN

39. Tambunan
Datuk Dr. Jeffrey G. Kitingan - PN

40. Bingkor
Robert Tawik - PN

41. Liawan
Annuar Ayub @ Banand - PN

42. Melalap
Peter Anthony - WARISAN

43. Kemabong
Rubin Bin Balang - BEBAS

44. Tulip
Flovia NG - PN

45. Sook
Ellron Bin Angin - PN

46. Nabawan
Datuk Abdul Ghani Bin Mohd. Yassin - PN

47. Telupid
Jonnybone J Kurum - PBS

48. Sugut
Datuk James Ratib - BN

49. Labuk
Samad Bin Jambri - PN

50. Gum - Gum 
Arunarsin Bin Taib - WARISAN

51. Sungai Manila
Mokran Bin Ingkat - BN

52. Sungai Sibuga
HJ Mohamad Hamsan - BN

53. Sekong
Cikgu Alias Bin Sani - WARISAN

54. Karamunting
Hiew Vun Zin - WARISAN

55. Elopura
Calwin Chong - WARISAN

56. Tanjong Papat
-Poon Ming Fung @ Frankie - WARISAN

57. Kuamut
Masiung Banah - BEBAS

58. Lamag
Bung Moktar Bin Radin - BN

59. Sukau
Jafry Ariffin - BN

60. Tungku
Assaffal @ Samsul Kamal P. Alian - WARISAN

61. Segama
Mohamaddin Bin Ketapi - WARISAN

62. Silam
Dumi Bin PG. Masdal - WARISAN

63. Kunak
Norazlinah Binti Arif - WARISAN

64. Sulabayan
Jaujan Bin Sambakong - WARISAN

65. Senallang
Mohd SHafie Bin Apdal

66. Bugaya
Manis Muka Binti HJ. Mohd Darah - WARISAN

67. Balung
Hamild @ Hamid Bin Awang - BN

68. APAS
Nizam Bin Datuk Abu Bakar Titingan - PN

69. Sri Tanjong
Justin Wong Yung Bin - WARISAN

70. Kukusan
Rina HJ. Jainal - WARISAN

71. Janjung Batu
Andi Muhammad Suryady Bin Bandy - BN

72. Merotai
Sarifuddin Hata - WARISAN

73. Sebatik
Hassan A Gani PG Amir - WARISAN

Jumlah Menang Mengikut Parti (73 Kerusi)
WARISAN - 29
PARTI PERIKATAN NASIONAL - 17
BARISAN NASIONAL - 14
PARTI BERSATU SABAH - 7
BEBAS - 3
PARTI KEADILAN RAKYAT - 2
United Progressive Kinabalu Organisation - 1

rujukan - web SPR

0 Ulasan