Jadual & Keputusan Badminton French Open 2021 (Pemain Malaysia)

FOTO: Page FB BAM

Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX Terbuka Perancis 2021 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 26-31 Oktober 2021 Di Paris.



Jadual Untuk Hari Ini: Selasa, 26/10/2021
Vivian Hoo /Lim Chiew Sien (MAS) VS (DEN) Alexandra Bøje/Mette Poulsen -
Mark Lamsfuss/Marvin Seidel (GER) VS (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
Oliver Leydon-Davis/Anona Pak (NZL) VS (MAS) Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) VS (IND) Dhruv Kapila/Reddy N. Sikki
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
Liew Daren (MAS) VS (JPN) Kanta Tsuneyama
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) VS (TPE) Yang Po-Hsuan/Hu Ling Fang

Perlawanan bermula jam 4ptg waktu Malaysia

Keputusan: akan diupdate selepas tamat
Vivian Hoo /Lim Chiew Sien (MAS) VS (DEN) Alexandra Bøje/Mette Poulsen
(12-21-14-21) - DEN mng

Mark Lamsfuss/Marvin Seidel (GER) vS (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
(21-18, 21-15) - GER mng

Oliver Leydon-Davis/Anona Pak (NZL) VS (MAS) Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie
(9-21, 12-21) - MAS mng

Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) VS (IND) Dhruv Kapila/Reddy N. Sikki
(21-19, 21-19) - MAS mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
(22-24, 22-20, 21-17) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Liew Daren (MAS) VS (JPN) Kanta Tsuneyama
(18-21, 13-21) - JPN mng

Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) VS (TPE) Yang Po-Hsuan/Hu Ling Fang
(21-14, 21-14)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Rabu, 27/10/2021
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (INA) Praveen JORDAN/Melati Daeva OKTAVIANTI
Loh Kean Yew (SIN) VS (MAS) Lee Zii Jia
Jeppe Bay/Sara Lundgaard (DEN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Lee Meng Yean/Yap Cheng Wen (MAS) VS (UKR) Mariia Stoliarenko/Yelyzaveta Zharka
Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
Jessica Hopton/Jessica Pugh (ENG) VS (MAS) Pearly Tan/Thinaah Muralitharan

Keputusan:
Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik:
(23-25, 12-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (INA) Praveen JORDAN/Melati Daeva OKTAVIANTI
(20-22, 19-21) - Praveen JORDAN/Melati Daeva OKTAVIANTI mng

Lee Meng Yean/Yap Cheng Wen (MAS) VS (UKR) Mariia Stoliarenko/Yelyzaveta Zharka
(21-12 21-17) - Lee Meng Yean/Yap Cheng Wen mng

Loh Kean Yew (SIN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(24-22, 21-14)  - Loh Kean Yew mng

Jessica Hopton/Jessica Pugh (ENG) VS (MAS) Pearly Tan/Thinaah Muralitharan
(21-23, 10-21) - Pearly Tan/Thinaah Muralitharan mng

Jeppe Bay/Sara Lundgaard (DEN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(18-21, 15-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

------------------------------------------------------------------------------------
Khamis, 28/10/2021
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) VS (JPN) Yuki Kaneko/Misaki Matsutomo
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (ENG) Callum Hemming/Steven Stallwood
Siti Fadia Silva Ramadhanti/Ribka Sugiarto (IDN) VS (MAS) Pearly Tan/Thinaah Muralitharan
Lee Meng Yean/Yap Cheng Wen (MAS) VS (ENG) Choe Birch/Lauren Smith
Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See 
Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie (MAS) VS (RUS) Rodion Alimov/Alina Davletova
Supak Jomkoh/Kittinupong Kedren (THA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik

Keputuan: akan diupdate selepas tamat
Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See 
(21-16 21-18) - Yuta Watanabe/Arisa Higashin mng

Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(20-22 23-21 21-14) - Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran mng

Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) VS (JPN) Yuki Kaneko/Misaki Matsutomo (21-19 21-14) - Chan Peng Soon/Goh Liu Ying mng

Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie (MAS) VS (RUS) Rodion Alimov/Alina Davletova (21-9, 21-13) - Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (ENG) Callum Hemming/Steven Stallwood
(21-8, 21-8) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Siti Fadia Silva Ramadhanti/Ribka Sugiarto (IDN) VS (MAS) Pearly Tan/Thinaah Muralitharan
(21-12, 23-21) - Siti Fadia Silva Ramadhanti/Ribka Sugiarto mng

Lee Meng Yean/Yap Cheng Wen (MAS) VS (ENG) Choe Birch/Lauren Smith
(19-21, 24-22, 16-21) - Choe Birch/Lauren Smith mng

Supak Jomkoh/Kittinupong Kedren (THA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(12-21, 12-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Jumaat, 29/10/2021
Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie
Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi

Keputusan:
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
update 12 pg: (21-18, 18-21, 17-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie
(21-14, 21-10) - Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai mng

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(21-13, 22-20) - Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo mng

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Chan Peng Soon/Goh Liu Ying 
(21-10, 21-17) - Yuta Watanabe/Arisa Higashino mng

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Sabtu, 30/10/2021 - Semi Final
Aaron Chia/Soh Wooi Yik VS (KOR) Ko Sung Hyun/Shin Baekcheol
(21-14, 10-21, 22-24) - Ko Sung Hyun/Shin Baekcheol mng

-Tamat saingan pemain Malaysia-

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan