Jadual & Keputusan Badminton BWF World Tour Finals 2021 (Skuad Malaysia)


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Kejohanan Badminton Jelajah Dunia Akhir HSBC BWF 2021 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 1-5 Disember 2021 Di Bali, Indonesia.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut: Jadual Dan Keputusan
Perseorangan Lelaki [Kumpulan B]
Lee Zii Jia (MAS) 
Kidambi Srikanth (IND)
Kunlavut Vitidsarn (THA)
Toma Junior Popov (FRA)

Jadual: Rabu, 1/12/2021
Lee Zii Jia (MAS)  VS Kunlavut Vitidsarn (THA)
Keputusan: (21-15, 21-16) - Lee Zii Jia mng

Jadual: Khamis, 2/12/2021
Lee Zii Jia (MAS) VS Toma Junior Popov (FRA)
Keputusan: (21-13, 21-19) - Lee Zii Jia mng

Jadual: Jumaat, 3/12/2021
Lee Zii Jia (MAS) VS Kidambi Srikanth (IND)
Keputusan: (21-19, 21-14) - Lee Zii Jia mng

*Lee Zii Jia (Juara Kumpulan B) Ke Separuh Akhir 
------------------------------------------------------------------
Beregu Lelaki [Kumpulan B]
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS)
Pramudya Kusumawardana/Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan (INA)
Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)

Jadual: Rabu, 1/12/2021
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA)
Keputusan: (21-16, 21-19) -  Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Jadual: Khamis, 2/12/2021
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi VS Pramudya Kusumawardana/Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan (INA)
Keputusan: (12-21, 21-11, 21-18) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Jadual: Jumaat, 3/12/2021
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Keputusan: (21-19, 12-21, 21-10) - Takuro Hoki/Yugo Kobayashi mng

*Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (ke-2 kumpulan) layak ke separuh akhir 
----------------------------------------------------------------
Beregu Wanita [Kumpulan A]
Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA)
Kim Soyeong/Kong Heeyong (KOR)
Pearly Tan/M Thinaah (MAS)
Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)

Jadual: Rabu, 1/12/2021
Kim Soyeong/Kong Heeyong (KOR) VS Pearly Tan/M Thinaah (MAS)
Keputusan: (21-14, 21-14) - Kim Soyeong/Kong Heeyong mng

Jadual: Khamis, 2/12/2021
Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA) VS Pearly Tan/M Thinaah (MAS)
Keputusan: (21-23, 14-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Jadual: Jumaat, 3/12/2021
Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS Greysia Polii/Apriyani Rahayu (INA)
Keputusan: (18-21, 11-21) - Greysia Polii/Apriyani Rahayu mng

*tamat saingan Pearly Tan/M Thinaah (tidak layak ke separuh akhir)

----------------------------------------------------------------
Beregu Campuran [Kumpulan A]
Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN)
Mathias Chiristiansen/Alexandra Boje (DEN)
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)

Jadual: Rabu, 1/12/2021
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
Keputusan: (14-21, 13-21) - Chan Peng Soon/Goh Liu Ying mng

Jadual: Khamis, 2/12/2021
Mathias Chiristiansen/Alexandra Boje (DEN) VS Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
Keputusan: (17-21, 21-19, 16-21) - Chan Peng Soon/Goh Liu Ying mng

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
Keputusan: (21-16, 21-10) - Yuta Watanabe/Arisa Higashino mng

Jadual: Jumaat, 3/12/2021
Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS)
Keputusan: (21-11, 21-12) - Yuta Watanabe/Arisa Higashino mng

Mathias Chiristiansen/Alexandra Boje (DEN) VS Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS)
Keputusan: (21-15, 21-17) - Mathias Chiristiansen/Alexandra Boje mng

*Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (ke-2 kumpulan) ke separuh akhir 
*tamat saingan Tan Kian Meng/Lai Pei Jing

-------------------------------------------------------------------
Layak Ke Separuh Akhir:
Lee Zii Jia 
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying 

Jadual Separuh Akhir: Sabtu, 4/12/2012
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) VS Dechapol Puavanukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
Kunlavut Vitidsarn (THA) VS Lee Zii Jia (MAS)

Keputusan:
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying (MAS) VS Dechapol Puavanukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA)
(21-8, 21-18) - Dechapol Puavanukroh/Sapsiree Taerattanachai mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN)
(18-21, 15-21) - Takuro Hoki/Yugo Kobayashi mng

Kunlavut Vitidsarn (THA) VS Lee Zii Jia (MAS)
(21-18, 21-18) - Kunlavut Vitidsarn mng

*tamat saingan pemain Malaysia di separuh akhir

Info:
* 2 tempat teratas terbaik di kumpulan layak ke separuh akhir
*hanya update info melibatkan pemain Malaysia 
*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad Malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan