Jadual & Keputusan Badminton HYLO Open 2021 (Pemain Malaysia)

Foto: Page FB BAM

Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton Terbuka HYLO 2021 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 2-7 November 2021 Di Saarbrucken, Jerman.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Liew Daren*

Beregu Lelaki
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi*
Goh V Shem/Low Juan Shen*
Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng*

Beregu Wanita
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien*

Beregu Campuran
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing*
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying*
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai*


Jadual Untuk Hari Ini: Selasa, 2/11/2021
Oliver Leydon-Davis/Anona Pak (NZL) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Lee Cheuk Yiu (HKG) VS (MAS) Liew Daren
Mikkel Mikkelsen/Rikke Soby (DEN) VS (MAS) Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Ruben Jille/Cheryl Seinen (NED) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai

Keputusan
Lee Cheuk Yiu (HKG) VS (MAS) Liew Daren
(21-17, 22-20) - Lee Cheuk Yiu mng

Mikkel Mikkelsen/Rikke Soby (DEN) VS (MAS) Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
(22-20, 15-21, 21-16) - Mikkel Mikkelsen/Rikke Soby mng

Ruben Jille/Cheryl Seinen (NED) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai
(14-21, 15-21) - Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai mng

Oliver Leydon-Davis/Anona Pak (NZL) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
(15-21,15-21) - Hoo Pang Ron/Cheah Yee See mng

---------------------------------------------------------------------------------------
Rabu, 3/11/2021
Lee Hopton/Hsu Ya ching (TPE) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
Alexandra Boje/Mette Poulsen (DEN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS) VS (TPE) Lu Ching Yao/Yang Po Han
Pablo Abian (ESP) VS (MAS) Lee Zii Jia 
Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng (MAS) VS (JPN) Takuto Inoue/Kenya Mitsuhashi

Keputusan: akan diupdate selepas tamat
Alexandra Boje/Mette Poulsen (DEN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(23-21, 18-21, 17-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(21-16, 21-17) - Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran mng

Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(21-12, 21-19) - Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin mng

Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS) VS (TPE) Lu Ching Yao/Yang Po Han
(21-19, 19-21, 15-21) - Lu Ching Yao/Yang Po Han mng

Pablo Abian (ESP) VS (MAS) Lee Zii Jia
(11-21, 23-21, 22-24) - Lee Zii Jia mng

Lee Hopton/Hsu Ya ching (TPE) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
(21-18, 14-21, 14-21) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng (MAS) VS (JPN) Takuto Inoue/Kenya Mitsuhashi
(21-10, 21-15) - Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng mng

-----------------------------------------------------------------------------------------
Khamis, 4/11/2021
Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai (MAS) VS (DEN) Niclas Nohr/Amalie Magelund
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (THA) Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattanachai
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Nhat Nguyen (IRL) VS (MAS) Lee Zii Jia
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith
Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng (MAS) VS (INA) Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan

Keputusan
Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai (MAS) VS (DEN) Niclas Nohr/Amalie Magelund
(14-21, 15-21) - Niclas Nohr/Amalie Magelund mng

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
(21-10, 21-19) - Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai mng

Nhat Nguyen (IRL) VS (MAS) Lee Zii Jia
(20-22, 16-21) - Lee Zii Jia mng

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (THA) Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattanachai
(8-21, 6-21) - Puttita Supajirakul/Sapsiree Taerattana mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith
(18-21 21-11 21-14) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng (MAS) VS (INA) Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan
(14-21, 18-21) - Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan mng

-----------------------------------------------------------------------------------------
Jumaat, 5/11/2021
Kantaphon Wangcharoen (THA) VS (MAS) Lee Zii Jia
Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei

Keputusan
Kantaphon Wangcharoen (THA) VS (MAS) Lee Zii Jia
(13-21, 20-22) - Lee Zii Jia mng dan ke separuh akhir

Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
(21-18, 21-13) - Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran mng

----------------------------------------------------------------------------------------
Sabtu, 6/11/2021
KIDAMBI Srikanth (IND) VS (MAS) LEE Zii Jia
Keputusan
KIDAMBI Srikanth (IND) VS (MAS) LEE Zii Jia
(19-21, 20-22) - LEE Zii Jia ke Final

---------------------------------------------------------------------------------------
Ahad, 7/11/2021 - Final
Loh Kean Yew (SIN) VS (MAS) Lee Zii Jia 
(19-21, 21-13, 17-21: Lee Zii Jia cedera, tak dapat teruskan perlawanan) - Loh Kean Yew mng

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan