Jadual & Keputusan Badminton Indonesia Masters 2021 (Skuad Malaysia)


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Kejohanan Badminton DAIHATSU Indonesia Masters 2021 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 16-21 November 2021 Di Bali, Indonesia.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Liew Daren*

Beregu Lelaki
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi*
Goh V Shem/Low Juan Shen*
Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng*
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei

Beregu Wanita
Lee Meng Yean/Tap Cheng Wen
Pearly Tan/M Thinaah
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien*

Beregu Campuran
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing*
Chan Peng Soon/Goh Liu Ying*
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai*

*pemain bebas


Jadual Untuk Hari Ini: Selasa, 16/11/2021
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) VS (JPN) Yujiro Nishikawa/Saori Ozaki
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (KOR) Seo Seungjae/Kim Hye Jeong
Lee Zii Jia (MAS) VS (DEN) Rasmus Gemke
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng (MAS) VS (INA) Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani
Jones Ralfy Jansen/Linda Efler (GER) VS (MAS) Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
Lucas Corvee/ Ronan Labar (FRA) VS (MAS) Goh V Shem/Low Juan Shen
Kang Minhyuk/Seo Seungjae (KOR) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Lee Meng Yean/Tap Cheng Wen (MAS) VS (GER) Linda Efler/Esabel Lohau

Keputusan
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) VS (JPN) Yujiro Nishikawa/Saori Ozaki
(5-2 retired) - Hoo Pang Ron/Cheah Yee See mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (KOR) Seo Seungjae/Kim Hye Jeong
(21-17, 21-13) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Jones Ralfy Jansen/Linda Efler (GER) VS (MAS) Chan Peng Soon/Goh Liu Ying
(21-13, 21-19) - Jones Ralfy Jansen/Linda Efler mng

Lucas Corvee/Ronan Labar (FRA) VS (MAS) Goh V Shem/Low Juan Shen
(21-18, 21-18) - Lucas Corvee/Ronan Labar mng

Lee Zii Jia (MAS) VS (DEN) Rasmus Gemke
(retired 9-11) - Rasmus Gemke mng

Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(17-21, 15-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Kang Minhyuk/Seo Seungjae (KOR) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(10-21, 17-21) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng (MAS) VS (INA) Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani
(21-13, 14-21, 17-21) - Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani mng

Lee Meng Yean/Tap Cheng Wen (MAS) VS (GER) Linda Efler/Esabel Lohau
(19-21, 19-21) - Linda Efler/Esabel Lohau mng

---------------------------------------------------------------------
Rabu, 17/11/2021
Ben Lane/Sean Vendy (ENG) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai (MAS) VS (GER) Mark Lamsfuss/Isabel Lohau
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
Prannoy H.S. (IND) VS (MAS) Liew Daren
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (JPN) Yuta Watanabe/Arisa Higashino

Keputusan
Ben Lane/Sean Vendy (ENG) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(11-21, 21-15, 8-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai (MAS) VS (GER) Mark Lamsfuss/Isabel Lohau
(21-12, 21-15) - Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai  mng

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(15-21, 20-22) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Prannoy H.S. (IND) VS (MAS) Liew Daren
(22-20, 21-19) - Prannoy H.S. mng

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (JPN) Yuta Watanabe/Arisa Higashino
(10-21, 21-12, 16-21) - Yuta Watanabe/Arisa Higashino mng

----------------------------------------------------------------------
Khamis, 18/11/2021
Jones Ralfy Jansen/Linda Efler (GER) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai (MAS) VS (HKG) Tang Chun Man/Tse Ying Suet
Fitriani Fitriani/Yulia Yosephine Susanto (INA) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
Muhammad Shohibul Fikri/Bagas Maulana (INA) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Panjer Aji Siloka Dadiara/Bryan Sidney Elohim (INA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (INA) Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei

Keputusan
Jones Ralfy Jansen/Linda Efler (GER) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
(14-21, 19-21) - Hoo Pang Ron/Cheah Yee See mng

Goh Soon Huat/Shevon Jemie Lai (MAS) VS (HKG) Tang Chun Man/Tse Ying Suet
(21-15, 7-21, 20-22) - Tang Chun Man/Tse Ying Suet mng

Fitriani Fitriani/Yulia Yosephine Susanto (INA) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(8-21, 14-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Muhammad Shohibul Fikri/Bagas Maulana (INA) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(18-21, 20-22) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (INA) Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani
(21-17, 21-12) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
(21-17, 16-21, 21-17) - Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai mng

Panjer Aji Siloka Dadiara/Bryan Sidney Elohim (INA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(12-21, 8-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

---------------------------------------------------------------
Jumaat, 19/11/2021 - Suku Akhir Badminton Indonesia Masters 2021

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (TPE) Lee Yang/Wang Chi-Lin 
Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (JPN) Nami Matsuyama/Chiharu Shida
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi

Keputusan
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
(21-17, 21-9) - Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai  mng

Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(13-21, 21-18, 18-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (TPE) Lee Yang/Wang Chi-Lin 
(21-13, 21-15) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (JPN) Nami Matsuyama/Chiharu Shida
(14-21, 15-21) - Nami Matsuyama/Chiharu Shida mng

----------------------------------------------------------------------
Sabtu, 20/11/2021 - Separuh Akhir Badminton Indonesia Masters 2021

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (JPN) Takuro Hoki/Yugo Kobayashi
Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi

Keputusan
Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (JPN) Takuro Hoki/Yugo Kobayashi
(18-21, 21-19, 17-21) - Takuro Hoki/Yugo Kobayashi mng

Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(18-21, 21-17, 21-11) - Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo

-tamat saingan bagi pemain Malaysia hingga separuh akhir

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan