Jadual & Keputusan Badminton BWF World Championships 2021 (Skuad Malaysia)


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton Kejohanan Dunia TotalEnergies BWF 2021 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 12-19 Disember 2021 Di Huelva, Sepanyol.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Liew Daren*
Cheam June Wei

Perseorangan Wanita
Kisona Selvaduray

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Goh V Shem/Tan Wee Kiong*
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi*

Beregu Wanita
Pearly Tan/M Thinaah
Teoh Mei Xing/Yap Ling

Beregu Campuran
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing*
Goh Soon Huat/Shevon Lai*

*Pemain Profesional/Bebas
--------------------------------------------------------------

Jadual Untuk Hari Ini: Ahad, 12/12/2021
Kenta Hishimoto (JPN) VS (MAS) Cheam June Wei
Kisona Selvaduray (MAS) VS (TUR) Neslihan Yigit

Keputusan:
Kisona Selvaduray VS Neslihan Yigit
(14-21, 15-21) - Neslihan Yigit mng

Kenta Hishimoto VS Cheam June Wei
(21-17, 21-8) - Kenta Hishimoto mng

Isnin, 13/12/2021
Teoh Mei Xing/Yap Ling (MAS) VS (DEN) Alexandra Boje/Mette Poulsen
Liew Daren (MAS) VS (ISR) Misha Zilberman
Jason Anthony Ho-Shue (CAN) VS (MAS) Lee Zii Jia
Ties Van Der Lecq/Debora Jille (NED) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See

Keputusan:
Liew Daren (MAS) VS (ISR) Misha Zilberman
(21-14, 21-14) - Liew Daren mng

Jason Anthony Ho-Shue (CAN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(10-21, 21-17, 11-21) - Lee Zii Jia mng

Ties Van Der Lecq/Debora Jille (NED) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
(24-26, 12-21) - Hoo Pang Ron/Cheah Yee See mng

Teoh Mei Xing/Yap Ling (MAS) VS (DEN) Alexandra Boje/Mette Poulsen
(18-21, 17-21) - Alexandra Boje/Mette Poulsen mng

------------------------------------------------------------------------
Selasa, 14/12/2021
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (IND) Saurabh Sharma/Anoushka Parikh
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (DEN) Joel Eipe/Rasmus Kjær
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (SCO) Alexander Dunn/Adam Hall

Keputusan:
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (IND) Saurabh Sharma/Anoushka Parikh
(21-8, 21-18) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (DEN) Joel Eipe/Rasmus Kjær
(21-12, 21-19) = Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (SCO) Alexander Dunn/Adam Hall
(21-14, 19-21, 21-16) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

-------------------------------------------------------------------------
Rabu, 15/12/2021
Ygor Coelho (BRA) VS (MAS) Lee Zii Jia
Liew Daren (MAS) VS (IND) Prannoy H. S.
Hiroki Okamura/Masayuki Onadera (JPN) VS (MAS) Goh V Shem/Tan Wee Kiong
NG Tsz Yau/Yuen Sin Ying (HKG) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
OU Xuan Yi/Zhang Nan (CHN) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai

Keputusan:
Liew Daren (MAS) VS (IND) Prannoy H. S.
(7-21, 17-21) - Prannoy H. S. mng

Hiroki Okamura/Masayuki Onadera (JPN) VS (MAS) Goh V Shem/Tan Wee Kiong
(15-21, 24-22,  16-21) -  Goh V Shem/Tan Wee Kiong mng

Ygor Coelho (BRA) VS (MAS) Lee Zii Jia
(14-21, 24-22, 14-21) - Lee Zii Jia mng

NG Tsz Yau/Yuen Sin Ying (HKG) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(10-21, 21-12, 21-11) - NG Tsz Yau/Yuen Sin Ying mng

OU Xuan Yi/Zhang Nan (CHN) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(18-21, 22-20, 16-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran (THA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(13-21, 16-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

........................................................................................
Khamis, 16/12/2021
Yuta Wataname/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Mark Lamsfuss/Isabel Lohou (GER) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
Hans-Kristian Solberg Vittinghus (DEN) VS (MAS) Lee Zii Jia
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Goh V Shem/Tan Wee Kiong (MAS) VS (GER) Bjarne Geiss/Jan Colin Volker
He ji Ting/Tan Qiang (CHN) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (HKG) Yeung Ming Nok/NG Tsz Yau

Keputusan:
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(20-22, 21-18, 15-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng (ke suku akhir)

Yuta Wataname/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(21-19, 21-19) - Yuta Wataname/Arisa Higashino  mng

Mark Lamsfuss/Isabel Lohou (GER) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Cheah Yee See
(21-13, 13-21, 21-18) - Mark Lamsfuss/Isabel Lohou mng

Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(21-18, 17-21, 21-18) - Lee Yang/Wang Chi-Lin mng

Goh V Shem/Tan Wee Kiong (MAS) VS (GER) Bjarne Geiss/Jan Colin Volker
(21-14, 14-21, 21-17) - Goh V Shem/Tan Wee Kiong mng (ke suku akhir)

He ji Ting/Tan Qiang (CHN) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(17-21, 21-14, 21-16) - He ji Ting/Tan Qiang mng

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (HKG) Yeung Ming Nok/NG Tsz Yau
(21-8, 19-21, 21-19) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng (ke suku akhir)

Hans-Kristian Solberg Vittinghus (DEN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(15-21, 21-15, 10-21) - Lee Zii Jia mng (ke suku akhir)

----------------------------------------------------------------------------
Jumaat, 17/12/2021 (Suku Akhir)
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (THA) Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai
Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi 
Lee Zii Jia (MAS) VS (DEN)  Anders Antonsen
Goh V Shem/Tan Wee Kiong (MAS) VS (CHN) He ji Ting/Tan Qiang

Keputusan:
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (THA) Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai
(15-21, 13-21) - Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai mng

Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi 
(21-12, 17-21, 15-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng (ke separuh akhir)

Lee Zii Jia (MAS) VS (DEN)  Anders Antonsen
(21-12, 8-21, 1-11) Lee Zii Jia tarik diri (cedera) - Anders Antonsen mng

Goh V Shem/Tan Wee Kiong (MAS) VS (CHN) He ji Ting/Tan Qiang
(20-22, 14-21) - He ji Ting/Tan Qiang mng

-----------------------------------------------------------------------------
Sabtu, 18/12/2021 (Separuh Akhir)
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi

Keputusan:
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(21-13, 21-9) - Takuro Hoki/Yugo Kobayashi mng

**tamat saingan pemain Malaysia

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan