Jadual & Keputusan Badminton India Open 2022 (Skuad Malaysia)

FOTO: Page FB India Open badminton 2022

Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX-SUNRISE Terbuka India 2022 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 11-16 Januari 2022 Di New Delhi, India.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Ng Tze Yong
Cheam June Wei*
Soong Joo Ven*

Beregu Lelaki
Lim Khim Wah/Nur Mohd Azriyn*
Teo Ee Yi/Ong Yew Sin*

Beregu Wanita
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien*

Beregu Campuran
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
Chan Peng Soon/Valeree Siow
Wong Tien Ci/Lim Chiew Sien*
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing*

*Pemain Bebas
--------------------------------------------------

Jadual Hari Selasa, 11/1/2022
Soong Joo Ven (MAS) VS (IND) Chirag Sen
M.R Arjun/Dhruv Kapila (IND) VS (MAS) Lim Khim Wah/Nur Mohd Azriyn
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (IND) M.R. Arjun/Treesa Jolly
Cheam June Wei (MAS) VS (RUS) Sergey Sirant
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (IND) Pratik Ranade/Kanika Kanwal
Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) (IND) Ravikrishna PS/Sandar Prasad Udayakumar

Keputusan:
Soong Joo Ven (MAS) VS (IND) Chirag Sen
(21-8, 21-7) - Soong Joo Ven mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (IND) M.R. Arjun/Treesa Jolly
(21-11, 21-6) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Cheam June Wei (MAS) VS (RUS) Sergey Sirant
(20-22, 18-21) - Sergey Sirant mng

Than Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (IND) Pratik Ranade/Kanika Kanwal
(21-10, 21-11) - Than Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) (IND) Ravikrishna PS/Sandar Prasad Udayakumar
(21-10, 21-11) - Teo Ee Yi/Ong Yew Sin mng

M.R Arjun/Dhruv Kapila (IND) VS (MAS) Lim Khim Wah/Nur Mohd Azriyn
(18-21, 21-17, 21-15) - M.R Arjun/Dhruv Kapila mng
-----------------------------------------------------------------

Rabu, 12/1/2022
Ng Tze Yong (MAS) VS (INA) Tommy Sugiarto
Raju Mohamed Rehan/Jamaludeen Anees Kowsar (IND) VS (MAS) Chan Peng Soon/Valeree Siow

Keputusan:
Raju Mohamed Rehan/Jamaludeen Anees Kowsar (IND) VS (MAS) Chan Peng Soon/Valeree Siow
(4-21, 9-21) - Chan Peng Soon/Valeree Siow mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (INA) Tommy Sugiarto
(21-16, 14-21, 21-5) -  Ng Tze Yong mng
----------------------------------------------------------------

Khamis, 13/1/2022
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (IND) Siddharth Jakhar/Megha Morchana Bora
Loh Kean Yew (SIN) VS (MAS) Soong Joo Ven
Srivedya Gurazada (IND)/Ishika Jaiswal (USA) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
Lucas Claerbout (FRA) VS (MAS) Ng Tze Yong
Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) VS (IND) Utkarsh Arora/Akshan Shetty
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (IND) Sai Pratheek K/Gayatri Gopichand Pullela
Kashish Sharma/Saruni Sharma (IDN) VS (MAS) Chan Peng Soon/Valeree Siow

Keputusan
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (IND) Siddharth Jakhar/Megha Morchana Bora
(21-6, 21-11) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Lucas Claerbout (FRA) VS (MAS) Ng Tze Yong
(22-20, 15-21, 18-21) - Ng Tze Yong mng

Loh Kean Yew (SIN) VS (MAS) Soong Joo Ven
(21-12, 21-12) - Loh Kean Yew mng

Kashish Sharma/Saruni Sharma (IDN) VS (MAS) Chan Peng Soon/Valeree Siow
(6-21, 8-21) -  Chan Peng Soon/Valeree Siow mng

Srivedya Gurazada (IND)/Ishika Jaiswal (USA) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(15-21,15-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (IND) Sai Pratheek K/Gayatri Gopichand Pullela: Walkover

Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) VS (IND) Utkarsh Arora/Akshan Shetty: Walkover
-------------------------------------------------------------------

Jumaat, 14/1/2022
Chan Peng Soon/Valeree Siow (MAS) VS (RUS) Rodion Alimov/Alina Davletova
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (RUS) Konstantin Abramov/Anastasiia Akchurina
Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) VS (IND) Ishaan Bhatnagar/Sai Pratheek K
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (RUS) Anatasiia Akchurina/Olga Morozova
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (IND) Venkat Gaurav Prasad/Juhi Dewangan
Ng Tze Yong (MAS) VS (IND) Nhat Nguyen

Keputusan:
Chan Peng Soon/Valeree Siow (MAS) VS (RUS) Rodion Alimov/Alina Davletova
(14-21, 13-21) - Rodion Alimov/Alina Davletova mng

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (RUS) Konstantin Abramov/Anastasiia Akchurina
(21-10, 21-14) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Teo Ee Yi/Ong Yew Sin (MAS) VS (IND) Ishaan Bhatnagar/Sai Pratheek K
(21-7, 21-7) - Teo Ee Yi/Ong Yew Sin mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (IND) Venkat Gaurav Prasad/Juhi Dewangan
(21-10, 21-13) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (IND) Nhat Nguyen
(9-21, 21-8, 21-16) - Ng Tze Yong mng

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (RUS) Anatasiia Akchurina/Olga Morozova
(19-21, 21-11, 16-21) - Anatasiia Akchurina/Olga Morozova mng

Sabtu, 15/1/2022
Lakshya Sen (IND) VS (MAS) Ng Tze Yong
Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan (INA) VS (MAS) Teo Ee Yi/Ong Yew Sin
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei

Keputusan:
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) vs (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
(19-21, 23-21, 14-21) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Lakshya Sen (IND) VS (MAS) Ng Tze Yong
(19-21, 21-16, 21-12) - Lakshya Sen mng

Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan (INA) VS (MAS) Teo Ee Yi/Ong Yew Sin
(21-15, 21-18) - Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan mng

Ahad, 16/1/2022 (Akhir)
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (SIN) Hee Yong Kai Terry/Tan Wei Han

Keputusan
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (SIN) Hee Yong Kai Terry/Tan Wei Han
(15-21, 18-21) - Hee Yong Kai Terry/Tan Wei Han Juara

0 Ulasan