Jadual & Keputusan Badminton German Open 2022 (Pemain Malaysia)


Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX Gainward German Open 2022 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 8-13 Mac 2022 Di Muelheim an der Ruhr, Jerman.

Pemain Malaysia Seperti Berikut:

Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia

Beregu Lelaki
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong

Beregu Wanita
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien*
Pearly Tan/M. Thinaah

Beregu Campuran
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
Hoo Pang Ron/Goh Liu Ying
Ong Yew Sin/Goh Liu Ying
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Gooh Soon Huat/Shevon Lai

--------------------------------------------
Jadual Hari Ini - Selasa, 8/3/2022: bermula jam 5ptg
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (FRA) William Villeger/Anne Tran
Adam Hall/Julie Macpherson (SCO) VS (MAS) Ong Yew Sin/Goh Liu Ying
Gooh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (ENG) Callum Hemming/Jessica Pugh
Kati-Kreet Marran/Helina Ruutel (EST) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Keputusan:
Adam Hall/Julie Macpherson (SCO) VS (MAS) Ong Yew Sin/Goh Liu Ying
(21-16, 21-13) - Adam Hall/Julie Macpherson mng

Gooh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (ENG) Callum Hemming/Jessica Pugh
(21-14, 13-21, 12-21) - Callum Hemming/Jessica Pugh mng

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (FRA) William Villeger/Anne Tran
(15-21, 21-14, 21-12) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Kati-Kreet Marran/Helina Ruutel (EST) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(14-21, 20-22) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

----------------------------------------------
Rabu, 9/3/2022
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith
Mark Caljouw (NED) VS (MAS) Lee Zii Jia
M.R. Arjun/Dhruv Kapila (IND) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
Pearly Tan/M. Thinaah (MAS) VS (SCO) Julie Macpherson/Ciara Torrance
Supak Jomkoh/Supissara (THA) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Goh Liu Ying
Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin

Keputusan:
Mark Caljouw (NED) VS (MAS) Lee Zii Jia
(21-19, 13-21, 8-21) - Lee Zii Jia mng

Pearly Tan/M. Thinaah (MAS) VS (SCO) Julie Macpherson/Ciara Torrance
(17-21, 14-21) - Julie Macpherson/Ciara Torrance mng

Supak Jomkoh/Supissara (THA) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Goh Liu Ying
(21-18, 21-16) - Supak Jomkoh/Supissara mng

M.R. Arjun/Dhruv Kapila (IND) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(13-21, 22-20, 19-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (ENG) Marcus Ellis/Lauren Smith
(12-21, 21-13, 21-23) - Marcus Ellis/Lauren Smith mng

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
(21-13, 21-13) - Takuro Hoki/Yugo Kobayashi  mng

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
(13-21, 17-21) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

---------------------------------------------------------
Khamis, 10/3/2022
Christo Popov (FRA) VS (MAS) Lee Zii Jia
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (DEN) Joel Eipe/Daniel Lundgaard
Julie Macpherson/Ciara Torrance (SCO) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
Ben Lane/Sean Vendy (ENG) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (ENG) Gregory Mairs/Jenny Moore

Keputusan: 
Christo Popov (FRA) VS (MAS) Lee Zii Jia
(13-21, 21-18, 12-21) - Lee Zii Jia mng

Ben Lane/Sean Vendy (ENG) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(15-21, 21-14, 17-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (ENG) Gregory Mairs/Jenny Moore
(21-16, 10-21, 21-18) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (DEN) Joel Eipe/Daniel Lundgaard
(21-13, 21-14) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Julie Macpherson/Ciara Torrance (SCO) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(14-21, 21-19, 16-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

----------------------------------------------------------
Jumaat. 11/3/2022
Lee Zii Jia (MAS) VS (CHN) Zhao Jun Peng
Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin 
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing

Keputusan Suku Akhir Disini 

---------------------------------------------------------
Sabtu, 12/3/2022: Separuh Akhir - bermula 9mlm
Lee Zii Jia (MAS) VS (THA) Kunlavut Vitidsarn
(He Ji Ting/Zhou Hao Dong (CHN) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin 

Keputusan Separuh Akhir: Disini

--------------------------------------------------------
Ahad, 13/3/2022: Akhir - bermula 7mlm
Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi (CHN) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin

Live Final: Disini

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan