Jadual & Keputusan Badminton Swiss Open 2022 (Pemain Malaysia)


Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX Terbuka Swiss 2022 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 22-27 Mac 2022 Di Basel, Switzerland.

Senarai Pemain Seperti Berikut:

Perseorangan Lelaki
Ng Tze Yong

Perseorangan Wanita
Kisona

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh Wooi Yik
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi*
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong*

Beregu Wanita
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien*
Go Pei Kee/Yap Ling
Valeree Siow/Low Yeen Yuan
Anna Cheong/Teoh Mei Xing

Beregu Campuran
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing*
Goh Soon Huat/Shevon Lai*
Hoo Pang Ron/Cheah Yee See

*pemain bebas

------------------------------------
Jadual Hari Ini: Selasa, 22/3/2022 - bermula jam 8mlm

Ishaan Bhatnagar/Tanisha (IND) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
(21-18, 20-22, 14-21) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

M.R. Arjun/Treesa Jolly (IND) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(15-21, 17-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Dhruv Kapila/Gayatri Gopichand Pullela (IND) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(18-21, 15-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) VS (IDN) Rehan Naufal Kusharjanto/Lisa Ayu Kusumawati
Keputusan: Walkover

------------------------------------
Rabu, 23/3/2022

Ng Tze Yong (MAS) VS (GER) Fabian Roth
(21-16, 21-15) - Ng Tze Yong mng

Kisona (MAS) VS (SUI) Nadia Fankhauser
(21-13, 21-11) - Kisona mng

Go Pei Kee/Yap Ling (MAS) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(17-21, 9-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Christo Popov/Toma Junior Popov (FRA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(19-21, 21-17, 17-21) -  Ong Yew Sin/Teo Ee Yi

Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (DEN) Emil Luritzen/Mads Vesteegaard
(21-9, 21-13) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (DEN) Maiken Fruergaard/Sara Thygesen
(21-18, 15-21, 21-11) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing mng

Mohamed Abderrahime Belarbi/Adel Hamek (ALG) (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(11-21, 13-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

------------------------------------
Khamis, 24/3/2022
Kisona (MAS) VS (IND) Saina Nehwal
(17-21, 21-13, 21-13) - Kisona mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (INA) Jonatan Christie
(21-18, 13-21, 12-21) - Ng Tze Yong klh

Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (DEN) Jeppe Bay/Lasse Molhede
(23-21, 21-18) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Devira Jille/Cheryl Seinen (NED) VS (MAS) Anna Cheong/Teoh Mei Xing 
(15-21, 14-21) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing mng

Thom Gicquel/Delphine Delrue (FRA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Peck Yen Wei
(19-21, 19-21) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Bokka Navaveeth/Reddy B. Sumeeth (IND) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(15-21, 14-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Adam Hall/Julie Macpherson (SCO) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai 
(20-22, 8-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai 

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (DEN) Mathias Thyrri/Amalie Magelund
(21-17, 21-17) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Valeree Siow/Low Yeen Yuan (MAS) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(14-21, 12-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Alexander Dunn/Adam Hall (SCO) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(16-21, 12-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

------------------------------------
Jumaat, 25/3/2022: Suku Akhir
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(12-21, 21-9, 20-22) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

Kisona (MAS) VS (THA) Supanida Katethong
(11-21, 12-21) - Kisona klh

Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin (INA) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
(18-21, 21-19, 12-21) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Mark Lamsfuss/Marvin (GER) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(11-21, 13-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Linda Efler/Isabel Lohau (GER) VS (MAS) Anna Cheong/Teoh Mei Xing 
(21-18, 21-18) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing klh

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (IND) Ashwini Ponnappa/Reddy N. Sikki
(22-20, 23-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (FRA) William Villeger/Anne Tran
(21-17, 21-12) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(21-11, 20-22, 15-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

------------------------------------
Sabtu, 26/3/2022: Separuh Akhir
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (BUL) Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva
(10-21, 16-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (INA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(22-20, 13-21, 21-8) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik klh

Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (INA) Pramudya Kusumawardana/Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan
(21-18, 21-18) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(17-21, 22-24) -  Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

------------------------------------
Ahad, 27/3/2022: Akhir
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(18-21, 19-21) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin klh

Mark Lamsfuss/Isabel Lohau (GER) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
12-21, 21-18, 21-17 - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan