Jadual & Keputusan Badminton Asia Championships 2022 (26 April - 1 Mei)

FOTO: Page FB Badminton Asia

Jadual Dan Keputusan Kejohanan Smart Badminton Asia (BAC) 2022 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 26 April-1 Mei 2022 Di Manila, Filipina.

Senarai pemain Malaysia rujuk Disini

Jadual Seperti Berikut:

FOTO: Page FB Badminton Asia

Selasa, 26/4/2022: bermula 9pg
Myisha Mohd Khairul (MAS) VS (PHI) De Guzman Mikaela Joy
(13-21, 21-15, 21-14) - Myisha Mohd Khairul mng

Domou Amro (JOR) VS (MAS) Tan Zhing Yi
(8-21,  15-21) - Tan Zhing Yi mng

Myisha Mohd Khairul (MAS) VS (INA) Komang Ayu Cahya Dewi
(18-21, 9-21) - Myisha Mohd Khairul  klh

Siti Nurshuhaini (MAS) VS (HKG) Saloni Samirbhai Mehta
(21-17 16-21 21-18) - Siti Nurshuhaini  mng

Siti Nurshuhaini (MAS) VS (KOR) Seo Jin Lee
(13-21, 17-21) - Siti Nurshuhaini klh

*Myisha dan Siti Nurshuhaini tidak layak ke pusingan seterusnya

Sesi Petang: bermula 3ptg
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (PHI) Solomon Jr. Padiz/Eleanor Christine Inlayo
(21-10, 21-16) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei mng

Hoo Pang Ron/Cheah Yee See (MAS) VS (CHN) Feng Yan Zhe/Lin Fang Ling
(23-21, 12-21 20-22) - Hoo Pang Ron/Cheah Yee See

Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) VS (CHN) He Ji Ting/Zhou Hao Dong
(18-21, 21-12, 21-18) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (PHI) Solomon Jr. Padiz/Julius Villabrille
(21-9, 21-14) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (JOR) Bahaedeen Ahmad Alshannik/Domou Amro
(21-9, 21-9) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (THA) Weeraphat Phakjarung/ Wongsathorn Thongkham
(21-16, 17-21, 21-12) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Kim Wonho/Jeong Na Eun (KOR) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(21-19, 8-21, 11-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing

Chang Tak Ching/Yeung Ming Nok (HKG) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(18-21, 17-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

-----------------------------------
Rabu, 27/4/2022: bermula 9pg
Teoh Mei Xing/Anna Cheong (MAS) VS (IND) Ashwini Bhat K./Shikha Gautam
(21-19, 21-12) - Teoh Mei Xing/Anna Cheong mng

Wang Tzu Wei (TPE) VS (MAS) Aidil Sholeh
(21-14, 9-21, 21-18) - Aidil Sholeh klh

Heo Kwanghee (KOR) VS (MAS) Liew Daren
(21-8, 10-21, 15-21) - Liew Daren mng

Jongkoplhan Kititharakul/Rawinda Prajongjai (THA) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(21-10, 21-13) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

S. Kisona (MAS) VS (HKG) Yeung Sum Yee
(21-10,  22-20) - S. Kisona mng

Simran Singhi/Ritika Thaker (IND) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(15-21, 11-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Tan Zhing Yi (MAS) VS (TPE) Wen Chi Hsu
(7-21, 10-21) - Tan Zhing Yi klh

Rin Iwanaga/Kie Nakanishi (JPN) VS (MAS) Valeree Siow/Low Yeen Yuan
(21-19, 21-13) - Valeree Siow/Low Yeen Yuan klh

Sun Fei Xiang (CHN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(21-19, 14-21, 14-21) - Lee Zii Jia mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (IND) Kidambi Srikanth
(20-22, 15-21) - Ng Tze Yong klh

-----------------------------------
Khamis, 28/4/2022: bermula 9pg
Chen Tang Jie/Peck Yen Wei (MAS) VS (CHN) Wang Yi Lyu/huang Dong Ping
(9-21, 19-21) - Chen Tang Jie/Peck Yen Wei klh

Jonatan Christie (INA) VS (MAS) Liew Daren
(21-14 13-21 21-19) - Liew Daren klh

Ishaan Bhatnagar/Tanisha Crasto (IND) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(18-21, 18-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Shesar Hiren Rhustavito (INA) VS (MAS) Lee Zii Jia
(14-21, 20-22) - Lee Zii Jia mng

Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (KOR) Kang Minhyuk/Kim Wonho
(21-17, 21-17) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN) VS (MAS) Teoh Mei Xing/Anna Cheong
(21-18, 21-16) - Teoh Mei Xing/Anna Cheong klh

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (PHI) Christian Bernardo/Paul John Pantig
(21-7, 21-12) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Pramudya Kusumawardana/Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan (INA) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(21-16, 18-21, 21-16) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

He Bing Jiao (CHN) VS (MAS) S. Kisona
(21-18, 21-14) - S. Kisona klh

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (JPN) Yuki Kaneko/Misaki Matsutomo
(19-21, 21-16, 13-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

Yeung Nga Ting/Yeung Pui Lam (HKG) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(13-21, 21-23) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) VS (SIN) Danny Bawa Chrisnanta/Jun Liang Andy Kwek
(21-16, 21-19) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

------------------------------------
Jumaat, 29/4/2022: Suku Akhir - bermula 4ptg 
Court 1
Kanta Tsuneyama (JPN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(13-21, 11-21) - Lee Zii Jia mng

Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi 
(21-12, 14-21, 16-21) - Aaron Chia/Soh Wooi mng

Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (JPN) Yuki Fukushima/Sayaka Hirota
(21-14, 19-21, 16-21) - Pearly Tan/M Thinaah klh

Court 2
Ren Xiang Yu/Tan Qiang (CHN) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
(19-21, 14-21) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(21-16, 21-16) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun klh

Court 3
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (JPN) Yuta Watanabe/Arisa Higashino
(18-21, 5-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing klh

------------------------------------
Sabtu, 30/4/2022: Separuh Akhir - bermula 1ptg 
Court 1
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi
(13-21, 15-21) - Aaron Chia/Soh Wooi mng

Lee Zii Jia (MAS) VS (CHN) Weng Hong Yang 
(21-11, 21-19) - Lee Zii Jia mng

**Aaron Chia/Soh Wooi dan Lee Zii Jia mara ke Final esok

------------------------------------
Ahad, 30/4/2022: Akhir - bermula 1ptg 
Aaron Chia/Soh Wooi (MAS) VS (INA) Pramudya Kusumawardana/Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan 
(21-23, 10-21) - Aaron Chia/Soh Wooi klh

Jonatan Christie (INA) VS (MAS) Lee Zii Jia - Live: Disini
(17-21, 21-23) - Lee Zii Jia Juara Perseorangan Lelaki BAC 2022

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan