Jadual & Keputusan Badminton Thailand Open 2022 (Pemain Malaysia)


Jadual Dan Keputusan Badminton Terbuka Thailand 2022 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 17-22 Mei 2022 Di Bangkok, Thailand.

GR TOYOTA GAZOO RACING Thailand Open 2022
Impact Arena - Bangkok, Thailand
Bermula 17-22 Mei 2022

Senarai Pemain Seperti Berikut:

FOTO: Page FB Team Malaysia

------------------------------------------
Jadual Perlawanan:

Selasa, 17/5/2022
Sesi Pagi - Bermula 10pg: Kelayakan
Max Weisskirchen (GER) VS (MAS) Cheam June Wei
(21-11, Retired) - Cheam June Wei klh

Aidil Sholeh (MAS) VS (GER) Kai Schaefer
(21-18, 16-21, 12-21) - Aidil Sholeh klh

Mads Christophersen (DEN) VS (MAS) Soong Joo Ven
(21-14, 23-21) - Soong Joo Ven klh

Lim Khim Wah/Nur M. Azriyn Ayub Azrinyn (MAS) VS (ENG) Rory Easton/Zach Russ
(16-21, 23-21, 22-20) - Lim Khim Wah/Azriyn Ayub

* Lim Khim Wah/Azriyn Ayub layak ke pusingan seteruskan

Sesi Petang - Bermula 5ptg
Court 4
Takuro Hoki/Yogo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Goh V Shem/Low Juan Shen
(18-21, 21-12, 21-11) - Goh V Shem/Low Juan Shen klh

Court 2
Kim Astrup/Anders Skaarup Rasmussen (DEN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
(21-8, 21-16) - Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong klh

Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (INA) Febriana Dwipuji Kusuma/Amalia Cahaya Pratiwi
(21-18, 21-19) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Fitriani Fitriani/Ruselli Hartawan (INA) VS (MAS) Teoh Mei Xing/Anna Cheong
(5-21, 18-21) - Teoh Mei Xing/Anna Cheong mng

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (TPE) Hsu Ya Ching/Ling Wan Ching
(16-21, 21-16, 21-16) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Court 3
Shyam Prasad/S. Sunjith (Jr) (IND) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
(7-21, 15-21) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

--------------------------------------------------
Rabu, 18/5/2021
Court 1
Ade Resky Dwicahyo (AZE) VS Lee Zii Jia
(19-21, 9-21) - Lee Zii Jia mng

Lim Khim Wah/Azriyn Ayub (MAS) VS (DEN) Jeppe Bay/Lasse Molhede
(15-21, 14-21) - Lim Khim Wah/Azriyn Ayub klh

wEERAPHAT Phakjarung/Wongsathorn Thongkham (THA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(21-13, 12-21, 9-21) -  Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Court 2
Vinson Chiu/Jennie Gai (USA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(13-21, 12-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Court 3
S. Kisona (MAS) VS (INA) Ruselli Hartawan
(21-14, 18-21, 19-21) - S. Kisona klh

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (GER) Jones Ralfy Jansen/Linda Efler
(17-21, 21-16, 21-13) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing klh

Ng Tze Yong (MAS) VS (TPE) Wang Tzu Wei
(12-21, 21-13, 19-21) - Ng Tze Yong klh

Court 4
Liew Daren (MAS) VS (IND) Prannoy H. S.
(21-17, 15-21, 21-15) - Liew Daren mng

--------------------------------------------------
Khamis, 19/5/2021
Court 1
Kai Schaefer (GER) VS (MAS) Lee Zii Jia
(7-21, 11-21) - Lee Zii Jia mng

Teoh Mei Xing/Anna Cheong (MAS) VS (KOR) Baek Ha na/Lee Yu Lim
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin (MAS) VS (FRA) Christo Popov/Toma Junior Popov

Court 2
Yuki Matsui/Yoshinori Takeuchi (JPN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(21-9, 21-8) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Lee Jhe Huei/Yang PO-Hsuan (TPE) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(18-21, 16-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Court 3
Ishaan Bhatnagar/Tanisha Crasto (IND) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(19-21, 20-22) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Liew Daren (MAS) VS (JPN) Koki Watanabe
(16-21, 22-20, 21-11) - Liew Daren mng

Court 4
Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (CHN) Liu Xuan Xuan/Xia Yu Ting
(21-17, 21-11) - Pearly Tan/M Thinaah mng

--------------------------------------------------
Jumaat, 20/5/2021: suku akhir
Court 1
Lee Zii Jia (MAS) VS (INA) Shesar Hiren Rhustavito
(21-10, 14-21, 21-16) - Lee Zii Jia mng

Court 2
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (JPN) Yuta Watanabe/Arisa Higashino
(18-21, 17-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

Aaron Chia/Soh Wooi Yik (MAS) VS (TPE) Lee Yang/Wang Chi-lin
(21-17, 21-10) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik mng

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
(23-21, 21-15) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin klh

Court 3
Liew Daren (MAS) VS (CHN) Zhao Jun Peng
(21-10, 19-21, 21-19) - Liew Daren mng

Yuki Fukushima/Sayaka Hirota (JPN) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(22-24, 12-21) -  Pearly Tan/M Thinaah mng

--------------------------------------------------
Sabtu, 21/5/2021: separuh akhir
Court 1
Nami Matsuyama/Chiharu Shida (JPN) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(21-17,21-17) - Pearly Tan/M Thinaah klh

Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (INA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh Wooi Yik
(21-19, 21-14) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik klh

Court 2
Lee Zii Jia (MAS) VS (MAS) Liew Daren: 4ptg
(21-16, 13-21, 21-14) - Lee Zii Jia mng

--------------------------------------------------
Ahad, 22/5/2021: Akhir
Li Shi Feng (CHN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(21-17, 11-21, 21-23) - Lee Zii Jia mng

Lee Zii Jia Juara..

0 Ulasan