Jadual & Keputusan Badminton Indonesia Masters 2022 (Pemain Malaysia)


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton DAIHATSU Indonesia Masters 2022 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 7-12 Jun 2022 Di Jakarta, Indonesia.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Liew Daren
Soong Joo Ven

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Goh V Shem/Low Juan Shen
Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Junaidi Arif/Muhammad Haikal
Lim Khim Wah/Nur Mohd Azriyn Ayub Azriyn

Beregu Wanita
Anna Cheong/Teoh Mei Xing
Pearly Tan/M Thinaah
Low Yeen Yuan/Valeree Siow
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Beregu Campuran
Goh Soon Huat/Shevon Lai
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Chen Tang Jie/Valeeree Siow
Chan Peng Soon/Cheah Yee See
Choong Han Jian/Peck Yen Wei
Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei

Jadual Seperti Berikut:

Selasa, 7/6/2022
Court 1
Lim Khim Wah/Nur Mohd Azriyn Ayub Azriyn (MAS) VS (SIN) Hee Yong Kai Terry/Loh Kean Hean
(21-14, 15-21, 17-21) - Lim Khim Wah/Nur Mohd Azriyn Ayub Azriyn klh

Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (KOR) Baek Ha Na/Lee Yu Lim
(14-21, 13-21) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing klh

Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(14-21, 17-21) - Goh V Shem/Low Juan Shen klh

Court 2
Berry Angriawan/Rian Agung Saputro (INA) VS (MAS) Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng
(10-21, 11-21) - Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng mng

Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (SCO) Alexander Dunn/Adam Hall
(21-9,21-14) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Court 3
Soong Joo Ven (MAS) VS (IND) Kartikey Gulshan Kumar - (Q)
(21-16 9-21 21-14) - Soong Joo Ven mng

William Villeger/Anne Tran (FRA) VS (MAS) Choong Han Jian/Peck Yen Wei
(20-22, 18-21)  - Choong Han Jian/Peck Yen Wei mng

Junaidi Arif/Muhammad Haikal (MAS) VS (CHN) Liang Wei Keng/Wang Chang
(15-21, 16-21) - Junaidi Arif/Muhammad Haikal klh

Ade Resky Dwicahyo (AZE) VS (MAS) Soong Joo Ven
(15-21, 11-21) - Soong Joo Ven mng

Julia Finne-Ipsen (DEN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(17-21, 7-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Margot Lambert/Anne Tran (FRA) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(13-21, 18-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

--------------------------------------------
Rabu, 7/6/2022
Court 1
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (CHN) Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi
(15-21, 19-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

Mathias Christiansen/alexandra Boje (DEN) VS (MAS) Choong Han Jian/Peck Yen Wei
(21-13, 11-21, 21-19) - Choong Han Jian/Peck Yen Wei klh

Soong Joo Ven (MAS) VS (TPE) Chou Tien Chen
(15-21, 20-22) - Soong Joo Ven klh

Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (JPN) Hiroki Midorikawa/Natsu Saito 
(21-8, 19-21, 17-21) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing klh

Soong Joo Ven/Goh Liu Ying (MAS) VS (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See
(17-21, 10-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See mng

Court 2
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (HKG) Chang Tak Ching/Ng Wing Yung
(21-19, 21-13) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei mng

Lee Zii Jia (MAS) VS (THA) Kantaphon Wangcharoen
(21-16, 21-12) - Lee Zii Jia mng

Rinov Rivaldy/Pitha Haningtyas Mentari (INA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Valeeree Siow
(21-17, 21-7) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow klh

Court 3
Arlya Nabila Thesa Munggaran/Agnia Sri Rahayu (INA) VS (MAS) Low Yeen Yuan/Valeree Siow
(21-18, 21-16) - Low Yeen Yuan/Valeree Siow klh

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (MAS) Tan Wee Kiong/Tan Kian Meng
(21-11, 21-19) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Lu Guang Zu (CHN) VS (MAS) Liew Daren
(21-18, 21-16) - Liew Daren klh

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (THA) Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran
(17-21, 16-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

--------------------------------------------
Khamis, 9/6/2022
Court 1
Baek Ha Na/Lee Yu Lim (KOR) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(23-21, 17-21, 15-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (INA) Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani
(23-21, 17-21, 21-9) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Court 2
Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) VS (KOR) Seo Seung Jae/Chae Yu Jung
-Walkover

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS VS (INA) Apriyani Rahayu/Siti Fadia Silva Ramadhanti 
(17-21, 19-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (INA) Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin
(27-25, 21-14) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Court 3
Tang Chun Man/Tse Ying Suet (HKG) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei
(20-22, 21-5, 21-15) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei klh

Lee Zii Jia (MAS) VS (NED) Mark Caljouw
(21-17, 21-14) - Lee Zii Jia mng

--------------------------------------------
Jumaat, 10/6/2022 - Bermula jam 1ptg
Court 1
Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (THA) Jongkolphan Kititharakul/Rawinda Prajongjai
(21-11, 21-16) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Anyhony Sinisuka Ginting (INA) VS (MAS) Lee Zii Jia
(18-21, 21-16, 21-15) - Lee Zii Jia klh

Court 2
Marcus Fernaldi Gideon/Kevin Sanjaya Sukamuljo (INA) VS (MAS)Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(10-21, 21-11, 21-18) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei klh

Court 3
Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (CHN) Liang Wei Keng/Wang Chang
(21-16, 13-21, 17-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik klh

hanya Pearly Tan/M Thinaah ke separuh akhir

--------------------------------------------
Sabtu, 11/6/2022: separuh akhir - Bermula jam 1ptg
Court 1
Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (INA) Apriyani Rahayu/Siti Fadia Silva Ramadhanti
(23-21, 14-21, 14-21) - Pearly Tan/M Thinaah klh

-tamat saingan pemain Malaysia

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan