Jadual & Keputusan Badminton Indonesia Open 2022 (Skuad Malaysia)


Jadual Dan Keputusan Badminton EAST VENTURES Terbuka Indonesia 2022 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 14-19 Jun 2022 Di Jakarta, Indonesia.

Jadual Seperti Berikut:

Jadual Esok: Selasa, 14/6/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Dechapol Puavaranukroh/ Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(18-21, 21-7, 20-22) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Court 2
Lee Zii Jia (MAS) VS (THA) Sitthikom Thammasin
(21-15, 21-14) - Lee Zii Jia mng

Soong Joo Ven/Goh Liu Ying (MAS) VS (INA) Hafiz Faizal/Serena Kani
(21-13, 22-10) - Soong Joo Ven/Goh Liu Ying mng

Court 3
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (JPN) Yuki Kaneko/Misaki Matsutomo
(21-14, 21-19) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei mng

Low Yeen Yuan/Valeree Siow (MAS) VS (CHN) Du Yue/Li Wen Mei
(10-21, 14-21) - Low Yeen Yuan/Valeree Siow  klh

Jeppe Bay/Lasse Molhede (DEN) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(14-21, 14-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (BRA) Jaqueline Lima/Samia Lima
(21-10, 21-5) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

--------------------------------------------
Rabu, 15/6/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Kim Gi Jung/Kim Ga Eun (KOR) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(18-21, 21-11, 11-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(19-21, 14-21) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei klh

Mathias Christiansen/Alexandra Boje (DEN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(21-15, 21-16) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing klh

Court 2
Choong Han Jian/Peck Yen Wei (MAS) VS (MAS) Chen Tang Jie/Valeeree Siow
(17-21, 14-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow mng

Marcus Ellis/Lauren Smith (ENG) VS (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See
(15-21, 16-21)  -  Chan Peng Soon/Cheah Yee See mng

Court 3
Lee Cheuk Yiu (HKG) VS (MAS) Liew Daren
(21-19, 21-18) - Liew Daren klh

Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(12-21, 16-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

--------------------------------------------
Khamis, 16/6/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Lee Zii Jia (MAS) VS (IND) Sameer Verma
(21-10, 21-13) - Lee Zii Jia mng

Court 2
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei
(19-21, 19-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei mng

Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) (CHN) Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping
(11-21, 14-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See klh

Chen Tang Jie/Valeeree Siow (MAS) VS (INA) Praveen Jordan/Melati Daeva Oktavianti: Walkover

Ruben Jille/Tiew Van Der Lecq (NED) VS  (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(17-21, 16-21, 6-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Takuro Hoki/Yugo Kobayashi (JPN) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(21-11, 14-21, 21-19) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

Court 3
Du Yue/Li Wen Mei (CHN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien 
(21-10, 13-21, 21-9) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Yuta Watanabe/Arisa Higashino (JPN) VS (MAS) Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
(21-17, 21-12) - Soong Joo Ven/Goh Liu Ying klh

Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (JPN) Yuki Fukushima/Sayaka Hirota
(19-21, 12-21) - Pearly Tan/M Thinaah klh

--------------------------------------------
Jumaat, 17/6/2022: bermula jam 2ptg - Suku Akhir
Court 1
Loh Kean Yew (SIN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(18-21, 21-16, 20-22) Lee Zii Jia mng

Court 2
Chen Tang Jie/Valeeree Siow (MAS) VS (CHN) Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping
(12-21, 14-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow klh

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (INA) Pra,idua Kusumawardana/Yeremia Erich Yoche Yacob Rambitan
(14-21, 21-12, 22-20) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Court 3
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (KOR) Seo Seung Jae/Chae Yu Jung
(16-21, 17-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei klh

--------------------------------------------
Sabtu, 18/6/2022: bermula jam 1ptg - Separuh Akhir
Court 1
Viktor Axelsen (DEN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(19-21, 21-11, 23-21) - Lee Zii Jia gagal ke perlawanan akhir

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (CHN) Liu Yu Chen/OU Xuan Yi
(18-21, 13-21) - Aaron Chia/Soh Wooi Yik klh

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan