Jadual & Keputusan Badminton Malaysia Masters 2022


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton Perodua Malaysia Masters 2022 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 5-10 Julai 2022 Di Kuala Lumpur, Malaysia.

Badminton Perodua Malaysia Masters 2022
Axiata Arena, Kuala Lumpur
5-10 Julai 2022

Senarai Pemain Malaysia: 
Perseorangan Lelaki
Liew Daren
Ng Tze Yong (Q)
Soong Joo Ven (Q)
Cheam June Wei (Q)
Leong Jun Hao (Q)
Aidil Sholeh (Q)
Yeoh Seng Zoe (Q)

Perseorangan Wanita
Goh Jin Wei (Q) 

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
Junaidi Arif/Muhammad Haikal (Q)
Goh V Shem/Low Juan Shen (Q)
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Yee Jun Chang/Roy King Yap (Q)
Lim Khim Wah/Azriyn Ayub (Q)
Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci (Q)
Chia Weijie/Low Hang Yee (Q)

Beregu Wanita
Anna Cheong/Teoh Mei Xing
Pearly Tan/M Thinaah
Yap Rui Chen/Yap Yee (Q)
Low Yeen Yuan/Valeree Siow (Q)
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Beregu Campuran
Goh Soon Huat/Shevon Lai
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Chen Tang Jie/Valeeree Siow
Chan Peng Soon/Cheah Yee See
Choong Hon Jian/Peck Yen Wei (Q)
Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (Q)

* (Q) - Qualification

----------------------------------------------------
Jadual Seperti Berikut:

Selasa, 5/7/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Cheam June Wei (MAS) VS (MAS) Leong Jun Hao
(21-16, 15-21, 16-21) - Cheam June Wei

Ng Tze Yong (MAS) VS (MAS) Yeoh Seng Zoe
(21-12, 21-13) - Ng Tze Yong

Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN) VS (MAS) Chia Weijie/Low Hang Yee
(21-15, 21-16) - Chia Weijie/Low Hang Yee klh

Ng Tze Yong (MAS) VS (KOR) Lee Dong Keun
(21-8,21-12) - Ng Tze Yong mng

Fabricio Farias/Jaqueline Lima (BRA) VS (MAS) Choong Hon Jian/Peck Yen Wei
(21-12, 4-2 Promoted)

Febby Valencia Dwijayanti Gani/Ribka Sugiarto (INA) VS (MAS) Low Yeen Yuan/Valeree Siow
(21-12, 21-17) - Low Yeen Yuan/Valeree Siow klh

Yee Jun Chang/Roy King Yap (MAS) VS (IRL) Joshua Magee/Paul Reynolds
(21-14, 22-20) - Yee Jun Chang/Roy King Yap mng

Benyapa Aimsaard/Nuntakrn Aimsaard (THA) VS (MAS) Anna Cheong/Teoh Mei Xing
(19-21, 17-21) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing mng

Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (INA) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(21-14, 22-20) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei klh

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (JPN) Akira Koga/Taichi Saito
(21-16, 21-19) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Treesa Jolly/Gayatri Gopichand Pullela (IND) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(14-21, 14-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Court 2
Soong Joo Ven (MAS) VS (MAS) Aidil Sholeh
(14-21, 21-14, 21-16) - Soong Joo Ven mng

Malvika Bansod (IND) VS (MAS) Goh Jin Wei
(10-21, 17-21) - Goh Jin Wei mng

Supissara Paewsampran/Puttita Supajirakul (THA) VS (MAS) Yap Rui Chen/Yap Yee
(21-16, 21-8) - Yap Rui Chen/Yap Yee klh

Leong Jun Hao (MAS) VS (CHN) Weng Hong Yang
(5-21, 21-17, 21-13) - Leong Jun Hao mng

Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(17-21, 23-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Lim Khim Wah/Azriyn Ayub (MAS) VS (MAS) Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(13-21, 14-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS) VS (INA) Muhammad Shohibul Fikri/Bagas Maulana
(15-21, 21-14, 21-19) - Goh V Shem/Low Juan Shen mng

Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS) VS (INA) Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan
(18-21, 13-21) - Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong klh

Court 3
Soong Joo Ven (MAS) VS (DEN) Victor Svendsen
(21-9, 16-21, 21-10) - Soong Joo Ven  mng

----------------------------------------------------
Rabu, 6/7/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Li Shi Feng (CHN) VS (MAS) Soong Joo Ven
(21-14, 21-12) - Soong Joo Ven klh

Kim Won Ho/Jeang Na Eun (KOR) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei
(25-23, 8-21, 7-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (CAN) Brian Yang
(21-15, 21-15) - Ng Tze Yong mng

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (MAS) Choong Hon Jian/Peck Yen Wei
(21-13, 22-20) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Liew Daren (MAS) VS (HKG) Ng Ka Long Angus
(17-21, 15-21) - Liew Daren klh

Mark Lamsfuss/Isabel Lohau (GER) VS (MAS) Chen Tang Jie/Valeeree Siow
(17-21, 11-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow mng

Goh Jin Wei (MAS) VS (USA) Beiwen Zhang
(21-19, 21-18) - Goh Jin Wei mng

Hafiz Faizal/Serena Kani (INA) VS (MAS) Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
(19-21, 21-15, 21-18) -  Soong Joo Ven/Goh Liu Ying klh

Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci (MAS) VS (MAS) Junaidi Arif/Muhammad Haikal
(21-15, 17-21, 17-21) -  Junaidi Arif/Muhammad Haikal mng

Kantaphon Wangcharoen (THA) VS (MAS) Leong Jun Hao
(21-12, 21-8) - Leong Jun Hao klh

Court 3
Fabricio Farias/Jaqueline Lima (BRA) VS (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See 
(12-21, 15-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See mng

----------------------------------------------------
Khamis, 7/7/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Chen Tang Jie/Valeeree Siow (MAS) VS (THA) Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran
(10-21, 12-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow klh

Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (CHN) Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping
(16-21, 16-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei klh

Goh Jin Wei (MAS) VS (TPE) Tai Tzu Ying
(21-16, 7-21, 9-21) - Goh Jin Wei klh

Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) VS (CHN) Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong
(11-21, 15-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See klh

Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (JPN) Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara
(21-11, 21-15) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing mng

Hafiz Faizal/Serena Kani (INA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(15-21, 20-22) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (KOR) Kim Gi Jung/Kim Sa Rang
(21-18, 21-18) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Yuki Fukushima/Sayaka Hirota (JPN) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(14-21, 19-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (TPE) Chou Tien Chen
(18-21, 16-21) - Ng Tze Yong klh

Goh V Shem/Low Juan Shen (MAS): Walkover VS (JPN) Takuro Hoki/Yugo Kobayashi

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (MAS) Junaidi Arif/Muhammad Haikal
(18-21, 14-21) - Junaidi Arif/Muhammad Haikal mng

Court 2
Yee Jun Chang/Roy King Yap (MAS) VS Chang Ko-Chi/Po Li-Wei
(21-14, 11-21, 10-21) - Chang Ko-Chi/Po Li-Wei mng

----------------------------------------------------
Jumaat, 8/7/2022: bermula jam 3ptg
Court 1
Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (INA) Apriyani Rahayu/Siti Fadia Silva Ramadhanti
(21-18, 21-17) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (CHN) Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong
(10-21, 14-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

Chang Ko-Chi/Po Li-Wei (TPE) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(21-23, 16-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik

Court 2
Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (KOR) Jeong Na Eun/Kim Hye Jeong
(14-21, 18-21) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing klh

Junaidi Arif/Muhammad Haikal (MAS) VS (IND) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(10-21-16-21) - Junaidi Arif/Muhammad Haikal  klh

----------------------------------------------------
Sabtu, 9/7/2022: bermula jam 1ptg : Separuh Akhir
Court 1
Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN)VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah 
(21-10, 21-19) - Pearly Tan/M Thinaah klh

update 7.30mlm: selepas ini game Aaron Chia/Soh wooi Yik 

Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (INA) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(21-14, 19-21, 21-10) - Aaron Chia/Soh wooi Yik klh

**tamat saingan skuad Malaysia di separuh akhir

Keputusan Final: Disini

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan