Jadual & Keputusan Badminton Singapore Open 2022


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton Terbuka Singapura 2022 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 12-17 Julai 2022 Di Singapore.

Badminton Singapore Open 2022
Singapore Indoor Stadium, Singapura
12-17 Julai 2022

Pemain Malaysia Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Ng Tze Yong
Cheam June Wei (Q)
Soong Joo Ven (Q)

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
Lim Khim Wah/Azriyn Ayub
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Junaidi Arif/Muhammad Haikal (Q)
Low Hang Yee/Chia Weijie (Q)
Yee Jun Chang/Roy King Yap (Q)
Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci (Q)
Low Juan Shen/Goh V Shem (Q)

Beregu Wanita
Anna Cheong/Teoh Mei Xing
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
Low Yeen Yuan/Valeree Siow

Beregu Campuran
Goh Soon Huat/Shevon Lai
Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
Choong Hon Jian/Peck Yen Wei
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei
Wong Tien Ci/Lim Chiew Sien (Q)
Chan Peng Soon/Cheah Yee See
Chen Tang Jie/Valeeree Siow

Jadual Seperti Berikut:

Selasa, 12/7/2022: bermula 9pg
Court 1
Yee Jun Chang/Roy King Yap (MAS) VS (SIN) Jun Liang Andy Kwek/Guang Liang Jason Wong
(22-24, 12-21, 19-21) - Yee Jun Chang/Roy King Yap klh

Low Juan Shen/Goh V Shem (MAS) VS (IND) Shyam Prasad/S. Sunjith (Jr)
(21-12, 21-10) - Low Juan Shen/Goh V Shem mng

Lim Khim Wah/Azriyn Ayub (MAS) VS (CHN) He Ji Ting/Zhou Hao Dong
(9-21, 10-21) - Lim Khim Wah/Azriyn Ayub klh

Court 2
Wong Tien Ci/Lim Chiew (MAS) VS Sien (IRL) Joshua Magee/Moya Ryan
(21-11, 21-16) - Wong Tien Ci/Lim Chiew mng

Jia Heng Jason Teh (SIN) VS (MAS) Cheam June Wei
(27-29, 21-19, 23-21) - Cheam June Wei klh

Hiroki Okamura/Masayuki Onodera (JPN) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(16-21, 6-21) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Court 3
Liang Wei Keng/Wang Chang (CHN) VS (MAS) Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci
(19-21, 21-14, 21-19) - Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci klh

Soong Joo Ven (MAS) VS (GER) Max Weisskirchen
(15-21, 11-21) - Soong Joo Ven klh

Chang Ko-Chi/Po Li-Wei (TPE) VS (MAS) Low Hang Yee/Chia Weijie
(18-21, 23-21, 16-21) - Low Hang Yee/Chia Weijie mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (THA) Supak Jomkoh/Kittinupong Kedren
(21-14, 21-14) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS) VS (INA) Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin
(18-21, 14-21) - Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong klh

Court 4
Chirag Sen (IND) VS (MAS) Cheam June Wei
(14-21, 14-21) - Cheam June Wei mng

-----------------------------------------
Rabu, 13/7/2022: bermula jam 9pg
Court 1
Dechapol Puavarakroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Choong Hon Jian/Peck Yen Wei
(21-16, 21-12) - Choong Hon Jian/Peck Yen Wei klh

Ng Tze Yong (MAS) VS (HKG) Ng Ka Long Angus
(21-16, 21-17) -  Ng Tze Yong mng

Junaidi Arif/Muhammad Haikal (MAS) VS (SIN) Eng Keat Wesley Koh/Junsuke Kubo
(16-21, 21-19, 21-15) - Junaidi Arif/Muhammad Haikal mng

Court 2
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (TPE) Yang Po-Hsuan/Hu Ling Fang: Walkover

Court 3
Low Hang Yee/Chia Weijie (MAS) VS (MAS) Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(15-21,12-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Court 4
Chen Tang Jie/Valeeree Siow (MAS) VS (NZL) Oliver Leydon-Davis/Anona Pak
(21-14, 21-14) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow mng

Janes Ralfy Jansen/Linda Efler (GER) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei
(21-23, 16-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee We mng

Soong Joo Ven/Goh Liu Ying (MAS) VS (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See
(14-21, 18-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See mng

Wong Tien Ci/Lim Chiew Sien (MAS) VS (INA) Rinov Rivaldy/Pitha Haningtyas Mentari
(14-21, 16-21) - Wong Tien Ci/Lim Chiew Sien klh

Kittipak Dubthuk/Prinda Pattanawaritthipan (THA) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(18-21, 16-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

-----------------------------------------
Khamis, 14/7/2022: bermula jam 9pg
Court 1
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (DEN) Mathias Christiansen/Alexandra Boje
(21-11, 21-19) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei  mng

Junaidi Arif/Muhammad Haikal (MAS) VS (SIN) Hee Yong Kai Terry/Loh Kean Hean
(9-21, 17-21) - Junaidi Arif/Muhammad Haikal klh

Court 2
Lee Chun Hei Reginald (HKG) VS (MAS) Chen Tang Jie/Valeeree Siow 
(13-21, 7-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow  mng

Low Juan Shen/Goh V Shem (MAS) VS (INA) Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani
(11-21, 18-21) - Low Juan Shen/Goh V Shem  klh

Lee Cheuk Yie (HKG) VS (MAS) Ng Tze Yong
(15-21, 13-21) - Ng Tze Yong mng

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (INA) Mohamad Ahsan/Hendra Seriawan
(14-21, 15-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun klh

Court 3
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (INA) Rinov Rivaldy/Pitha Haningtyas Mentari
(10-21, 21-18, 21-10) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (TPE) Lu Ching Yao/Yang Po Han
(18-21, 19-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

M.R Arjun/Dhruv Nehwal (IND) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(18-21, 24-22, 21-18) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei klh

Sayaka Hobara/Hinata Suzuki (JPN) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(21-18, 21-11) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Court 4
Chan Peng Soon/Cheah Yee See (MAS) VS (CHN) Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping
(19-21, 14-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See klh

-----------------------------------------
Jumaat, 15/7/2022: Suku Akhir, bermula jam 1ptg

Court 1
Tang Chun Man/Tse Ying Suet (HKG) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(20-22, 21-16, 18-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Ng Tze Yong (MAS) VS (INA) Anthony Sinisuka Ginting
(15-21, 12-21) - Ng Tze Yong klh

Court 2
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (CHN) Gua Xin Wa/Zhang Shu Xian
(16-21, 14-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei klh

Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Chen Tang Jie/Valeeree Siow
(21-10, 22-20) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow klh

hanya Goh Soon Huat/Shevon Lai ke separuh akhir

-----------------------------------------
Sabtu, 16/7/2022: Separuh Akhir, bermula jam 1ptg
Court 1
Dechapol Puavaranukroh/Sapsiree Taerattanachai (THA) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(21-17, 16-21, 22-20) -  Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

- tamat saingan pemain Malaysia hingga separuh akhir

Keputusan Final: Disini

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan