Jadual & Keputusan Badminton Taipei Open 2022


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX Terbuka Taipei 2022 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 19-24 Julai 2022 Di Taipei, Chinese Taipei.

Pemain Malaysia Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Cheam June Wei
Soong Joo Ven
Leong Jun Hao (Q)
Aidil Sholeh (Q)
Kok Jing Hong (Q)
Yeoh Seng Zoe (Q)
Lim Chong King

Perseorangan Wanita
S. Kisona
Eoon Qi Xuan (Q)
Goh Jin Wei 

Beregu Lelaki
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Lim Khim Wah/Goh V Shem
Chia Weijie/Low Hang Yee
Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci 

Beregu Campuran
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (Q)

Jadual Seperti Berikut:
Selasa, 19/7/2022: bermula 9pg
Keputusan Hari Ini:
Court 1
Leong Jun Hao (MAS) VS (TPE) Su Li Yang
(21-9, 18-21, 21-12) - Leong Jun Hao mng

Court 2
Yu Sheng Po (TPE) VS (MAS) Lim Chong King
(21-19, 21-10) -  Lim Chong King klh

Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (TPE) Chen Xin-Yuan/Yang Ching Tun
(27-25, 21-13) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei mng

Court 3
Kok Jing Hong (MAS) VS (SVK) Milan Dratva
(20-22, 21-10, 22-20) - Kok Jing Hong mng

Leong Jun Hao (MAS) VS (TPE) Liao Jhuo-Fu
(11-21, 22-20, 21-18) - Kok Jing Hong mng

------------------------------------------------
Rabu, 20/7/2022: bermula 9pg
Court 1
Cheam June Wei (MAS) VS (MAS) Soong Joo Ven
(21-15, 17-21, 16-21) - Cheam June Wei mng

Chang Ko-Chi/Po Li-Wei (TPE) VS (MAS) Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(19-21, 21-11, 12-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Subhankar Dey (IND) VS (MAS) Leong Jun Hao
(11-21, 17-21) - Leong Jun Hao mng

Court 2
Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci (MAS) VS (USA) Vinson Chiu/Joshua Yuan
(21-18, 21-17) - Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci mng

Yeoh Seng Zoe (MAS) VS (TPE) Chen Chi Ting
(21-15, 13-21, 16-21) - Yeoh Seng Zoe klh

Court 3
Samiya Imad Farooqui (IND) VS (MAS) S. Kisona
(21-15, 21-11) - S. Kisona klh

Court 4
Tereza Svabikova (CZE) VS (MAS) Eoon Qi Xuan
(12-21, 18-21) - Eoon Qi Xuan mng

Lim Khim Wah/Goh V Shem (MAS) VS (TPE) Chiu Hsiang Chieh/Yang Ming-Tse
(13-21, 21-19, 21-12) - Lim Khim Wah/Goh V Shem mng

Goh Jin Wei (MAS) VS (IND) Tanya Hemanth
(21-14, 21-10) - Goh Jin Wei  mng

------------------------------------------------
Khamis, 21/7/2022: bermula 9pg
Court 1
Lim Khim Wah/Goh V Shem (MAS) VS (TPE) Lee Chia-Han/Lin Yong Sheng
(18-21, 21-17, 18-21) - Lim Khim Wah/Goh V Shem klh

Court 2
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (TPE) Lee Jhe-Huei/Hsu Ya Ching
(21-23, 23-21, 21-14) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei  mng

Goh Jin Wei (MAS) VS (INA) Komang Ayu Cahya Dewi
(21-11, 21-17) - Goh Jin Wei mng

Cheng Kai Wei/Liu Kuang Heng (TPE) VS (MAS) Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(20-22,  18-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Lu Ching Yao/Yang Po Han (TPE) VS (MAS) Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci 
(16-21, 11-21) - Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci  mng

Court 3
Eoon Qi Xuan (MAS) VS (USA) Lauren Lam
(21-18, 15-21, 15-21) - Eoon Qi Xuan klh

Koki Watanabe (JPN) VS (MAS) Soong Joo Ven
(6-21, 13-25) - Soong Joo Ven mng

Court 4
Leong Jun Hao (MAS) VS (TPE) Wang Tzu Wei
(10-21, 15-21) - Leong Jun Hao klh

------------------------------------------------
Jumaat, 22/7/2022: bermula 3ptg
Court 1
Saena Kawakami (JPN) VS (MAS) Goh Jin Wei
(21-9, 12-21, 21-16) - Goh Jin Wei klh

Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (TPE) Liao Min Chun/Chun Hsien Yang
(21-14, 21-19) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci (MAS) VS (HKG) Law Cheuk Him/Lee Chun Hei Reginald

Court 2
Ishaan Bhatnagar/Tanisha Crasto (IND) VS (MAS) Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei 
(19-21, 12-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei  mng

Court 3
Parupalli Kashyap (IND) VS (MAS) Soong Joo Ven
(12-21, 21-12, 17-21) - Soong Joo Ven mng

------------------------------------------------
Sabtu, 22/7/2022: bermula 12 tgh hari: Separuh Akhir
Court 1
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (HKG) Lee Chun Hei Reginald/Ng Tsz Yau
(17-21, 21-17, 12-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei klh

Chou Tien Chen (TPE) VS (MAS) Soong Joo Ven
(21-12, 21-12) -  Soong Joo Ven klh

Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci 
(21-10, 21-14) - Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci klh

Court 2
Man Wei Chong/Tee Kai Wun (MAS) VS (TPE) Su Ching Heng/Ye Hang Wei
(21-13, 22-20) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng (ke final)

hanya 1 wakil skuad Malaysia ke final esok: Man Wei Chong/Tee Kai Wun

------------------------------------------------
Ahad, 24/7/2022: bermula 12 tgh hari: Akhir
Court 1
Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(18-21, 21-11, 18-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun Juara Beregu Lelaki

**keputusan Final: Disini

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan