Jadual & Keputusan Badminton BWF World Championships 2022 Tokyo


Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton Kejohanan Dunia TotalEnergies BWF 2022 Yang Melibatkan Skuad Malaysia 22-28 Ogos 2022 Di Tokyo, Jepun.

Pemain Malaysia Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Ng Tze Yong
Liew Daren

Perseorangan Wanita
Kisona Selvaduray
Soniia Cheah

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Goh V Shem/Tan Wee Kiong

Beregu Wanita
Pearly Tan/M Thinaah
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
Low Yeen Yuan/Valeree Siow
Anna Cheong/Mei Xing

Beregu Campuran
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Chen Tangjie/Peck Yen Wei
Goh Soon Huat/Shevon Lai

Jadual Seperti Berikut:
Isnin, 22/8/2022: Bermula jam 8pg - Pusingan 64
Court 1
Viktor Axelsen (DEN) VS (MAS) Liew Daren
(21-16, 21-12) - Liew Daren klh

Court 2
Chico Aura Dwi Wardoyo (INA) VS (MAS) Ng Tze Yong
(16-21, 10-21) - Ng Tze Yong mng

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (GER) Linda Efler/Isabel Lohau
(21-17, 21-15) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien mng

Court 3
Mathew Fogarty/Isabel Zhong (USA) VS (MAS) Chen Tangjie/Peck Yen Wei
(8-21, 2-19) - Mathew Fogarty/Isabel Zhong tarik diri, Chen Tangjie/Peck Yen Wei mng

Brice Leverdez (FRA) VS (MAS) Lee Zii Jia 
(9-21, 13-21) - Lee Zii Jia mng

--------------------------------------------------
Selasa, 23/8/2022
Court 2
Pusingan 64
Low Yeen Yuan/Valeree Siow (MAS) VS (IND) Treesa Jolly/Gayatri Gopichand Pullela
(11-21, 13-21) - Low Yeen Yuan/Valeree Siow klh

Thi Trang (B) Vu (Vietnam) VS (MAS) Kisona
(21-10, 21-17) - Kisona klh

Anna Cheong/Mei Xing (MAS) VS (GER) Stine Kuespert/Emma Moszczynski
(21-13, 21-15) - Anna Cheong/Mei Xing mng

Pusingan 32
Sitthikom Thammasin (THA) VS (MAS) Ng Tze Yong
(21-9, 10-21, 21-19) - Ng Tze Yong klh

Court 3
Pusingan 32
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (ISR) Misha Zilberman/Svetlana Zilberman
(21-6, 21-5) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Court 4
Pusingan 64
Soniia Cheah (MAS) VS (INA) Putri Kusuma Wardani
(21-19, 21-18) - Soniia Cheah mng

Pusingan 32
Wang Yi Lyu/Huang Dong Ping (CHN) VS (MAS) Chen Tangjie/Peck Yen Wei
(21-14, 12-21, 21-11) - Chen Tangjie/Peck Yen Wei klh

--------------------------------------------------
Rabu, 24/8/2022: Pusingan 32
Court 1
Treesa Jolly/Gayatri Gopichand Pullela (IND) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(8-21, 17-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Anna Cheong/Mei Xing (MAS) VS (KOR) Jeong Na Eun/Kim Hye Jeong
(13-21, 12-21) - Anna Cheong/Mei Xing klh

Court 2
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (SIN) Hee Yong Kai Terry/Loh Kean Hean
(20-22, 20-22) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

Soniia Cheah (MAS) VS (CHN) Chen Yu Fei
(17-21, 15-21) - Soniia Cheah klh

Lu Ching Yao/Yang Po Han (TPE) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(20-22, 18-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Court 3
Gregory Mairs/Jenny Moore (ENG) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(13-21, 18-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Court 4
Joshua Magee/Paul Reynolds (IRL) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(13-21, 12-21) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Bernardo Atilano (POR) VS (MAS) Lee Zii Jia
(9-21, 13-21) - Lee Zii Jia mng

Jeppe Bay/Lasse Molhede (DEN) VS (MAS) Goh V Shem/Tan Wee Kiong
(21-18, 23-21) - Goh V Shem/Tan Wee Kiong klh

--------------------------------------------------
Khamis, 25/8/2022: Pusingan 16
Court 1
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (FRA) Thom Gicquel/Delphine Delrue
(21-16, 21-4) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (JPN) Nami Matsuyama/Chiharu Shida
(16-21, 16-21) - Pearly Tan/M Thinaah klh

Zhao Jun Peng (CHN) VS (MAS) Lee Zii Jia
(21-19, 11-21, 21-19) - Lee Zii Jia klh

Court 3
Lee So Hee/Shi Seung Chan (KOR) VS (MAS) Vivian Hoo/Lim Chiew Sien
(21-13, 21-16) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Court 4
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (JPN) Kyohei Yamashita/Naru Shinoya
(21-12, 21-14) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing mng

Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(17-21, 19-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

--------------------------------------------------
Jumaat, 26/8/2022: Suku Akhir
Court 1
Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (KOR) Choi Sol Gyu/Seo Seung Jae
(21-18, 21-16) - Aaron Chia/Soh wooi Yik ke separuh akhir

Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (JPN) Yuta Watanabe/Arisa Higashino
(17-21, 13-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

Court 2
Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong (CHN) VS (MAS) Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
(21-9, 21-9) - Tan Kian Meng/Lai Pei Jing klh

--------------------------------------------------
Sabtu, 27/8/2022: Separuh Akhir
Court 1
Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (IND) Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty
(20-22, 21-18, 21-16) - Aaron Chia/Soh wooi Yik ke Final esok bertemu Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan

*** Keputusan Final Disini

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan
** Jadual Live Badminton Siaran RTM Disini

0 Ulasan