Berikut Adalah Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX Swiss Open 2024 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 19-24 Mac 2024 Di Basel, Switzerland.

Setelah taman badminton All England 2024 minggu lepas, disambung pula dengan Badminton Terbuka Switzerland 2024 pada minggu ini yang bermula petang nanti 19-24 Mac. 

Pada Seluruh England 2024 minggu lepas hanya pasangan beregu lelaki Aaron Chia/Soh wooi Yik sahaja layak sehingga ke akhir dan mereka tewas kepada pasangan beregu dari Indonesia iaitu Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto.

Moga keputusan kejohanan ini lebih baik daripada All England minggu lepas.

Badminton Terbuka Switzerland 2024
St. Jakobshalle, Basel, Switzerland
19 Hingga 21 Mac 2024

Pemain Malaysia Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Cheam June Wei (Q)
Leong Jun Hao

Beregu Lelaki
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Junaidi Arif/Roy King Yap
Low Hang Yee/Ng Eng Cheong
Choong Hon Jian/Muhammad Haikal

Beregu Campuran
Goh Soon Huat/Shevon Lai
Chen Tang Jie/Toh Ee Wei
Chan Peng Soon/Cheah Yee See
Hoo Pang Ron/Cheng Su Yin
Roy King Yap/Valeree Siow

Jadual Dan Keputusan Badminton YONEX YONEX Swiss Open 2024


Jadual & Keputusan Seperti Berikut:
Selasa, 19/3/2024 - Kelayakan/Pusingan 32:
Court 1
Kelayakan:
Collins Valentine Filimon (AUT) VS Cheam June Wei 
(21-16, 3-3) - Cheam June Wei  tarik diri

Pusingan 32:
Junaidi Arif/Roy King Yap VS (DEN) Andreas S√łndergaard
(21-18, 21-19) - Junaidi Arif/Roy King Yap mng

Choong Hon Jian/Muhammad Haikal VS (ALG) Koceila Mammeri/Youcef Sabri Medel
(21-14, 21-10) - Choong Hon Jian/Muhammad Haikal mng

Court 2
Man Wei Chong/Tee Kai Wun VS (TPE) Fang-Chih Lee/fang-Jen Lee
(20-22, 21-11, 21-19) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Low Hang Yee/Ng Eng Cheong VS (MEX) Job Castillo/Luis Armando Montoya Navarro
(21-8, 21-18) - Low Hang Yee/Ng Eng Cheong mng

Court 4
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin VS (CAN) Dong Adam/Nyl Yakura
(22-20, 21-18) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin mng

----------------------------------------
Rabu, 20/3/2024 - Pusingan 32:
Court 1
Lee Zii Jia VS (TPE) Su Li Yang
(21-19, 21-12) - Lee Zii Jia mng

Court 2
Kenneth Zhe Hooi Choo/Gronya Somerville (AUS) VS Goh Soon Huat/Shevon Lai
(19-21, 16-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Court 3
Lakshya Sen (IND) VS Leong Jun Hao
(21-19, 15-21, 21-11) - Leong Jun Hao klh

Roy King Yap/Valeree Siow VS (IND) Sathish Kumar Karunakaran/Aadya Variyath
(18-21, 21-11, 19-21) - Roy King Yap/Valeree Siow klh

Court 4
Chen Tang Jie/Toh Ee Wei VS (SIN) Hee Yong Kai Terry/Tan Wei Han Jessica
(21-12, 19-21, 21-15) - Chen Tang Jie/Toh Ee Wei mng

Hoo Pang Ron/Cheng Su Yin VS Chan Peng Soon/Cheah Yee See
(17-21, 16-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See mng

----------------------------------------
Khamis, 21/3/2024 - Pusingan 16:
Court 1
Goh Sze Fei/Nur Izzuddin VS (THA) Supak Jomkoh/Kittinupong Kedren
(21-17, 19-21, 15-21) - Goh Sze Fei/Nur Izzuddin klh

Pharanyu Kaosamaang/Worrapol Thongsa-Nga (THA) VS Choong Hon Jian/Muhammad Haikal
(12-21, 17-21) - Choong Hon Jian/Muhammad Haikal mng

Lee Zii Jia VS (IND) Kidambi Srikanth
(16-21, 15-21) - Lee Zii Jia klh

Court 2
Hiroki Nishi/Akari Sato (JPN) VS Goh Soon Huat/Shevon Lai
(17-21, 21-19, 11-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Court 3
Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin (INA) VS Low Hang Yee/Ng Eng Cheong
(16-21, 21-13, 21-12) - Low Hang Yee/Ng Eng Cheong klh

Court 4
Man Wei Chong/Tee Kai Wun VS Junaidi Arif/Roy King Yap
(21-10, 21-11) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun mng

Chen Tang Jie/Toh Ee Wei VS (IND) Sathish Kumar Karunakaran/Aadya Variyath
(21-17, 21-14) - Chen Tang Jie/Toh Ee Wei mng

Chan Peng Soon/Cheah Yee See VS (JPN) Hiroki Midorikawa/Natsu Saito
(22-24, 21-11, 19-21) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See mng

----------------------------------------
Jumaat, 22/3/2024 - Suku Akhir:
Court 1
Leo Rolly Carnando/Daniel Marthin (INA) VS Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(21-14, 23-21) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun klh

Goh Soon Huat/Shevon Lai VS (DEN) Mathias Christiansen/Alexandra Boje
(21-15, 21-10) - Goh Soon Huat/Shevon Lai  mng

Court 2
Chen Tang Jie/Toh Ee Wei VS Supak Jomkoh/Supissara Paewsampran
(21-18, 17-21, 21-15) - Chen Tang Jie/Toh Ee Wei mng

Court 3
Sabar Karyaman Gutama/Moh Reza Pahlevi Isfahani (INA) VS Choong Hon Jian/Muhammad Haikal
(21-16, 22-20) - Choong Hon Jian/Muhammad Haikal klh

----------------------------------------
Sabtu, 23/3/2024 - Separuh Akhir:
Court 1
Ye Hong Wei/Lee Chia Shin (TPE) VS Chen Tang Jie/Toh Ee Wei
(16-21, 12-21) - Chen Tang Jie/Toh Ee Wei mng

Goh Soon Huat/Shevon Lai VS (NED) Robin Tabeling/Selena Piek
(21-18, 21-16) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

-----------------------------------------
Ahad, 24/3/2024 - Akhir:
Court 1
Chen Tang Jie/Toh Ee Wei VS Goh Soon Huat/Shevon Lai
(16-21, 13-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan