yusufultraman.com: Politik //]]>
Memaparkan catatan dengan label Politik. Papar semua catatan
Memaparkan catatan dengan label Politik. Papar semua catatan

Ahad, Mac 21, 2021

Senarai Jawatankuasa DAP Pulau Pinang 2021-2024

Senarai Jawatankuasa DAP Pulau Pinang 2021-2024


Berikut Adalah Senarai Jawatankuasa DAP Pulau Pinang 2021-2024 di Konvensyen Parti DAP Pulau Pinang 2021 Yang Diadakan Di Spice Arena.

                                                           Foto: Page fb DAP P. Pinang

Jawatankuasa DAP Pulau Pinang 2021-2024

Pengerusi
Chow Kon Yeow

Timbalan Pengerusi
P. Ramasamy A/L Palanisamy

Naib Pengerusi
Zairil Khir Johari
Jagdeep Singh Deo

Setiausaha
Lim Hui Ying

Penolong Setiausaha
Lim Siew Khim

Bendahari
Wong Hon Wai

Penolong Bendahari
Soon Lip Chee

Setiausaha Organisasi
H'ng Mooi Lye (Jason)

Penolong Setiausaha Organisasi
Lay Hock Peng
Yeoh Soon Hin

Setiausaha Publisiti
Sim Chee Keong (Steven)

Penolong Setiausaha Publisiti
Syerleena Abdul Rashid

Pengarah pendidikan Politik
Teh Lai Heng

Ahli Jawatankuasa
Phee Boon Poh
Phee Boon Chee
Sanisvara Nethaji Rayer A/L Rajaji
Ramkarpal Singh A/L Karpal Singh
Heng Lee Lee
Chong Eng

Isnin, Julai 02, 2018

Senarai Timbalan Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)

Senarai Timbalan Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)


Berikut Senarai Penuh/Lengkap Timbalan Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan) Bagi Penggal 2018-2023.

Timbalan Menteri Wilayah
-Datuk Dr. Shahruddin Md. Salleh

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Perpaduan Negara dan Kesejahteraan Sosial)
-Dr. Md. Farid Md. Rafik

Timbalan Menteri Kewangan
-Datuk Amiruddin Hamzah

Timbalan Menteri Komunikasi dan Multimedia
-Eddin Syazlee Shith

Timbalan Menteri Industri Utama
-Shamsul Iskandar Md. Akin

Timbalan Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani
-Sim Tze Tzin

Timbalan Menteri Pembangunan Luar Bandar
-R. Sivarasa

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Agama)
-Fuziah Salleh

Timbalan Menteri Kesihatan
-Dr. Lee Boon Chye

Timbalan Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya
-Muhammad Bakhtiar Wan Chik

Timbalan Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna
-Chong Chieng Jen

Timbalan Menteri Air, Tanah dan Sumber Asli
-Tengku Zulpuri Shah Raja Puji

Timbalan Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat
-Hannah Yeoh Tseow Suan

Timbalan Menteri Pendidikan
-Teo Nie Ching

Timbalan Menteri Belia dan Sukan
-Steven Sim Chee Keong

Timbalan Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri
-Dr. Ong Kian Ming

Timbalan Menteri Sumber Manusia
-Datuk Mahfuz Omar

Timbalan Menteri Kerja Raya
-Mohd. Anuar Mohd. Tahir

Timbalan Menteri Pembangunan Usahawan
-Dr. Mohd. Hatta Md. Ramli

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Undang-Undang)
-Mohamed Hanipa Maidin

Timbalan Menteri Pengangkutan
-Datuk Kamarudin Jaffar

Timbalan Menteri Dalam Negeri
-Datuk Mohd. Azis Jamman

Timbalan Menteri Tenaga, Teknologi, Sains, Perubahan Iklim dan Alam Sekitar
-Isnaraissah Munirah Majilis

-rujukan mstar dan malaysiakini

Klik - Senarai Menteri
Senarai Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)

Senarai Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan)


Berikut Senarai Lengkap Menteri Kabinet Malaysia 2018 (Pakatan Harapan) Bagi Penggal 2018-2023. 

Perdana Menteri
-Tun Dr Mahathir Mohamad

Timbalan Perdana Menteri
-Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

Menteri Pertahanan
-Mohamad Sabu

Menteri Kewangan
-Lim Guan Eng

Menteri Dalam Negeri
-Tan Sri Muhyiddin Yassin

Menteri Pelajaran
-Dr Maszlee Malik

Kementerian Hal Ehwal Wanita dan Kebajikan
-Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

Menteri Pembangunan Luar Bandar
-Rina Harun

Menteri Kesihatan
-Dr Dzulkefly bin Ahmad

Menteri Pengangkutan
-Anthony Loke Siew Fook

Menteri Komunikasi dan Multimedia
-Gobind Singh Deo

Menteri Hal Ehwal Ekonomi
-Datuk Seri Mohamed Azmin Ali

Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani
-Salahuddin Ayub

Menteri Tenaga Manusia
-M Kulasegaran

Menteri Perumahan dan Kerajaan Tempatan
-Zuraida Kamaruddin

Update 2 Julai 2018 (rujukan mstar)

Menteri Belia dan Sukan
-Syed Saddiq Syed Abdul Rahman

Menteri Pembangunan Usahawan
-Mohd. Redzuan Md. Yusof

Menteri Air, Tanah dan Sumber Asli
-Dr. Xavier Jayakumar

Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Hal Ehwal Pengguna
-Datuk Saifuddin Nasution

Menteri Kerja Raya
-Baru Bian

Menteri Luar Negeri
-Datuk Saifuddin Abdullah

Menteri Industri Utama
-Teresa Kok Suh Sim

Menteri Tenaga, Teknologi, Sains, Perubahan Iklim dan Alam Sekitar
-Yeo Bee Yin

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Agama)
-Datuk Dr. Mujahid Yusof Rawa

Menteri Wilayah
-Khalid Abd. Samad

Menteri di Jabatan Perdana Menteri (undang-undang)
-Datuk Liew Vui Keong

Menteri Perdagangan Antarabangsa dan Industri
-Ignatius Darell Leiking

Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya
-Mohamaddin Ketapi

Jumaat, Mei 18, 2018

Senarai Exco Pulau Pinang 2018

Senarai Exco Pulau Pinang 2018


Berikut Adalah Senarai Penuh Exco Negeri Pulau Pinang 2018 Selepas PRU Ke-14.

Senarai Seperti Berikut:

Ketua Menteri & Hal Ehwal Tanah dan Pembangunan Tanah, Pengangkutan dan Penerangan
-Chow Kon Yeow

Timbalan Ketua Menteri I & Hal Ehwal Agama Islam, Pembangunan Industri dan Perhubungan Masyarakat
-Datuk Ir Zakiyuddin Abdul Rahman

Timbalan Ketua Menteri II & Perancangan Ekonomi Negeri, Pendidikan, Pembangunan Modal Insan dan Sains, Teknologi dan Inovasi
-Dr P Ramasamy

Pembangunan Wanita dan Keluarga, Keterangkuman Gender dan Agama Selain Islam
-Chong Eng

Kerajaan Tempatan, Perumahan, Perancangan Bandar dan Desa
-Jagdeep Singh Deo

Kebajikan, Masyarakat Penyayang dan Alam Sekitar
-Phee Boon Poh

Kesihatan, Pertanian dan Industri Asas Tani, Pembangunan Luar Bandar
-Dr Afif Bahardin

Kerja Raya, Utiliti dan Tebatan Banjir
-Zairil Khir Johari

Perdagangan Dalam Negeri dan Antarabangsa, Hal Ehwal Pengguna, Pembangunan Keusahawanan
-Datuk Halim Hussain

Pembangunan Pelancongan dan Warisan, Kebudayaan Kesenian
-Yeoh Soon Hin

Belia dan Sukan

-Soon Lip Chee


-senarai rujukan BH Online 16/5/2018

Sabtu, Mei 12, 2018

Senarai Menteri Kabinet 2018 (Pakatan Harapan)

Senarai Menteri Kabinet 2018 (Pakatan Harapan)


Senarai Anggota Kabinet Bagi Penggal 2018-2023 Selepas Diumumkan Perdana Menteri, Tun Dr Mahathir Mohamad Di Menara Yayasan Selangor Sebentar Tadi.



Perdana Menteri
-Tun Dr Mahathir Mohamad

Timbalan Perdana Menteri
-Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

Menteri Pertahanan
-Mohamad Sabu

Menteri Kewangan
-Lim Guan Eng

Menteri Dalam Negeri
-Tan Sri Muhyiddin Yassin

Menteri Pelajaran
-Dr Maszlee Malik

Kementerian Hal Ehwal Wanita dan Kebajikan
-Datuk Seri Dr Wan Azizah Wan Ismail

Menteri Pembangunan Luar Bandar
-Rina Harun

Menteri Kesihatan
-Dr Dzulkefly bin Ahmad

Menteri Pengangkutan
-Anthony Loke Siew Fook

Menteri Komunikasi dan Multimedia
-Gobind Singh Deo

Menteri Hal Ehwal Ekonomi
-Datuk Seri Mohamed Azmin Ali

Menteri Pertanian dan Industri Asas Tani
-Salahuddin Ayub

Menteri Tenaga Manusia
-M Kulasegaran

Menteri Perumahan dan Kerajaan Tempatan
-Zuraida Kamaruddin

Khamis, Mei 10, 2018

Khamis, April 26, 2018

Senarai Calon PAS Negeri Kelantan (PRU14)

Senarai Calon PAS Negeri Kelantan (PRU14)


Berikut Adalah Senarai Penuh Calon PAS Di Negeri Kelantan Bagi Pilihan Raya Umum Ke-14 (2018).

P019 Tumpat
-Datuk Che Abdullah Mat Nawi

N01 Pengkalan Kubor - Wan Roslan Wan Hamat
N02 Kelaboran - Adenan Hassan
N03 Pasir Pekan - Datuk Ahmad Yakob
N04 Wakaf Bharu - Rusli Abdullah

P020 Pengkalan Chepa
-Ahmad Marzuk Shaary

N05 Kijang - Dr Izani Husin
N06 Chempaka - Ahmad Fathan Mahmood
N07 Panchor - Datuk Mohd Amar Abdullah

P021 Kota Bharu
-Datuk Takiyuddin Hassan

N08 Tanjong Mas - Rohani Ibrahim
N09 Kota Lama - Datuk Anuar Tan Abdullah
N10 Bunut Payong - Datuk Dr Ramli Mamat

.P022 Pasir Mas
-Ahmad Fadhli Shaari

N11 Tendong - Rozi Muhamad
N12 Pengkalan Pasir - Datuk Hanifa Ahmad
N13 Meranti - Datuk Mohd Nassuruddin Daud

P023 Rantau Panjang
-Siti Zailah Yusoff

N14 Chetok - Zuraidin Abdullah
N15 Gual Periok - Datuk Mohamad Awang
N16 Apam Putra - Abdul Rasul Mohamed

P024 Kubang Kerian
-Datuk Tuan Ibrahim Tuan Man

N17 Salor - Saiful Adli Abd Bakar
N18 Pasir Tumboh - Abdul Rahman Yunus
N19 Demit - Mumtaz Md Nawi

.P025 Bachok
-Nik Mohamad Abduh Nik Abd Aziz

N20 Tawang - Datuk Hassan Mahmood
N21 Pantai Irama - Mohd Huzaimy Che Hussin
N22 Jelawat - Abd Aziz Kadir

.P026 Ketereh
-Wan Ismail Wan Jusoh

N23 Melor - Dr Md Yusnan Yusof
N24 Kadok - Azami Mohd Nor
N25 Kok Lanas - Nik Mahadi Nik Mahmood

P027 Tanah Merah
-Datuk Dr Johari Mat

N26 Bukit Panau -Datuk Abdul Fattah Mahmood
N27 Gual Ipoh - Wan Yusoff W Mustafa
N28 Kemahang - Datuk Mej (B) Md Anizam Abd Rahman

P028 Pasir Puteh 
-Datuk Dr Nik Zawawi Salleh

N29 Selising - Tuan Saripudin Tuan Ismail
N30 Limbongan - Mohd Nazlan Mohamed Hasbullah
N31 Semerak - Wan Hassan Wan Ibrahim
N32 Gaal - Mohd Rodzi Jaafar

P029 Machang
-Zulkifli Mamat

N33 Pulai Chondong - Azhar Salleh
N34 Temangan - Datuk Dr Mohamed Fadzli Hassan
N35 Kemuning - Mohd Roseli Ismail

.P030 Jeli
-Mohamad Hamid

N36 Bukit Bunga - Ramzi Mohd Yusoff
N37 Air Lanas - Datuk Abdullah Ya'kub
N38 Kuala Balah - Mohd Apandi Mohamad

.P031 Kuala Krai
-Abdul Latiff Abdul Rahman

N39 Mengkebang - Muhammad Mat Sulaiman
N40 Guchil - Hilmi Abdullah
N41 Manek Urai - Mohd Fauzi Abdullah
N42 Dabong - Ku Mohd Zaki Ku Hussin

P032 Gua Musang
-Abdullah Hussein

N43 Nenggiri - Mohd Sidek @ Saupi Ab Razak
N44 Paloh - Azman Ahmad
N45 Galas - Suhaimi Mat Deris

rujukan senarai - my Metro 26/4/2016

Rabu, April 25, 2018

Senarai Calon BN Negeri Perak (PRU14)

Senarai Calon BN Negeri Perak (PRU14)


Berikut Adalah Senarai Calon Barisan Nasional Di Negeri Perak Bagi Pilihan Raya Umum Ke-14 (2018).

P054 Gerik 
- Datuk Hasbullah Osman (UMNO)

N01 Pengkalan Hulu -​​​​​​​Datuk Aznel Ibrahim (UMNO)
N02 Temenggor - Salbiah Mohamed (UMNO)

P055 Lenggong
-Datuk Dr Shamsul Anuar Nasarah (UMNO)

N03 Kenering - Datuk Tarmizi Idris (UMNO)
N04 Kota Tampan - Datuk Saarani Mohamad (UMNO)

P056 Larut
-Datuk Seri Hamzah Zainudin (UMNO)

N05 Selama - Datuk Faizul Mohd Shohor (UMNO)
N06 Kubu Gajah -Saliza Ahmad (UMNO)
N07 Batu Kurau - Datuk Dr Mohamad Amin Zakaria (UMNO)

P057 Parit Buntar
-Datuk Seri Abdul Puhat Mat Nayan (UMNO)

N08 Titi Serong - Norsalewati Mat Norwani (UMNO)
N09 Kuala Kurau - Shahrul Nizam Razali (UMNO)

P058 Bagan Serai
-Datuk Dr Noor Azmi Ghazali (UMNO)

N10 Alor Pongsu - Datuk Sham Mat Sahat (UMNO)
N11 Gunong Semanggol - Zaini Cha (UMNO)
N12 Selinsing - Mohamad Nor Dawoo (UMNO)

P059 Bukit Gantang
- Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abu Fasal (UMNO)

N13 Kuala Sepetang - Mohd Kamaruddin Abu Bakar (UMNO)
N14 Changkat Jering - Ahmad Saidi Mohamad Daud (UMNO)
N15 Trong - Jamilah Zakaria (UMNO)

P060 Taiping
-Tan Keng Liang (Gerakan)

N16 Kamunting - Datuk Mohamad Zahir Abdul Khalid (UMNO)
N17 Pokok Assam - Lee Li Kuan (MCA)
N18 Aulong - Soo Kay Ping (Gerakan)

P061 Padang Rengas
-Datuk Seri Mohamed Nazri Abd Aziz (UMNO)

N19 Chenderoh - Datuk Zainun Mat Noor (UMNO)
N20 Lubok Merbau - Dr Jurij Jalaluddin (UMNO)

P062 Sungai Siput
-Datuk S. K Devamany (MIC)

N21 Lintang - Datuk Zolkafly Harun (UMNO)
N22 Jalong - Datuk Tan Lian Hoe (Gerakan)

P063 Tambun
-Datuk Seri Ahnad Husni Mohd Hanadzlah (UMNO)

N23 Manjoi - Mohamad Ziad Mohamed Zainal (UMNO)
N24 Hulu Kinta - Datuk Aminuddin Md Hanafiah (UMNO)

P064 Ipoh Timor
-Kathleen Wong Mei Yin (MCA)

N25 Canning - Liew Kar Tuan (Gerakan)
N26 Tebing Tinggi - Tony Khoo Boon Chuan (MCA)
N27 Pasir Pinji - Ng Kai Cheong (MCA)

P065 Ipoh Barat
-Dr Cheng Wei Yee (MCA)

N28 Bercham - Low Guo Nan (MCA)
N29 Kepayang - Chang Kok Aun (MCA)
N30 Buntong -T. Thangarani (MIC)

P066 Batu Gajah
-Leong Chee Wai (MCA)

N31 Jelapang - K. Thankaraj (MIC)
N32 Menglembu - Wong Kam Seng (MCA)
N33 Tronoh - Yuen Chan How (MCA)

P067 Kuala Kangsar
- Mastura Mohd Yazid (UMNO)

N34 Manong - Mohd Zuraimi Razali (UMNO)
N35 Bukit Chandan - Maslin Sham Razman (UMNO)

P068 Beruas
-Pang Chok King (Gerakan)

N36 Pengkalan Baharu - Datuk Abd Manap Hashim (UMNO)
N37 Pantai Remis - Ho Kean Wei (MCA)
N38 Astaka - Teng Keek Soong (MCA)

P069 Parit
-Datuk Mohd Nizar Zakaria (UMNO)

N39 Belanja - Khairudin Abu Hanipah (UMNO)
N40 Bota - Khairul Shahril Mohamed (UMNO)

P070 Kampar
-Datuk Lee Chee Leong (MCA)

N41 Malim Nawar - Chang Gwo Chyang (MCA)
N42 Keranji - Daniel Wa How (MCA)
N43 Tualang Sekah - Datuk Nolee Ashilin Mohd Radzi (UMNO)

P071 Gopeng
-Datuk Heng Seai Kie (MCA)

N44 Sungai Rapat - Datuk Hamzah Kasim (UMNO)
N45 Simpang Pulai - Liew Yee Lin (MCA)
N46 Teja - Chang Chun Cheun (MCA)

P072 Tapah
-Datuk M. Saravanan (MIC)

N47 Chenderiang - Chong Shin Heng (MCA)
N48 Ayer Kuning - Datuk Samsudin Abu Hassan (UMNO)

P073 Pasir Salak
-Datuk Seri Tajuddin Abdul Rahman (UMNO)

N49 Sungai Manik - Datuk Zainol Fadzi Paharuddin (UMNO)
N50 Kampong Gajah - Datuk Dr Wan Norashikin Wan Nordin (UMNO)

P074 Lumut
-Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

N51 Pasir Panjang - Datuk Rashidi Ibrahim (UMNO)
N52 Pangkor - Datuk Seri Dr Zambry Abd Kadir (UMNO)

P075 Bagan Datuk
-Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi (UMNO)

N53 Rungkup - Datuk Shahrul Zaman Yahya (UMNO)
N54 Hutan Melintang - Datuk Khairuddin Tarmizi (UMNO)

P076 Teluk Intan
-Datuk Seri Mah Siew Keong (Gerakan)

N55 Pasir Berdamar - Kong Sun Chin (MCA)
N56 Changkat Jong - Datuk Mohd Azhar Jamaluddin (UMNO)

P077 Tanjong Malim
-Datuk Dr Mah Hang Soon (MCA)

N57 Sungkai - Datuk V. Elango (MIC)
N58 Slim - Datuk Khushairi Abd Talib (UMNO)
N59 Behrang - Datuk Rusnah Kassim (UMNO)

rujukan senarai - BH Online 24/4/2018

Isnin, Mei 06, 2013

Keputusan Rasmi PRU13-BN 133, PR 89 (Parlimen)

Keputusan Rasmi PRU13-BN 133, PR 89 (Parlimen)


Keputusan muktamad Parlimen: BN 133, Pakatan 89

Barisan Nasional (BN) berjaya meneruskan pemerintahan di peringkat pusat dengan memperoleh 133 kerusi Parlimen setakat jam 3.20 pagi tadi (6 Mei).

Dalam pada itu, Pakatan Rakyat, yang dianggotai DAP, PKR dan Pas, pula mengumpulkan 89 kerusi Parlimen - menambah sembilan kerusi berbanding lima tahun lalu.

Daripada 89 kerusi itu, Pas memperoleh 21 kerusi, PKR (30) manakala DAP 38.

-sumber/petikan dari Malaysiakin dan sinar harian


Ahad, Mei 05, 2013

Notification
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Done