Jadual & Keputusan Badminton Malaysia Open 2022


Jadual Dan Keputusan Badminton Petronas Terbuka Malaysia 2022 Yang Melibatkan Pemain Malaysia 28 Jun-3 Julai 2022 Di Kuala Lumpur, Malaysia.

Pemain Malaysia  Seperti Berikut:
Perseorangan Lelaki
Lee Zii Jia
Liew Daren
Ng Tze Yong

Beregu Lelaki
Aaron Chia/Soh wooi Yik
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong
Junaidi Arif/Muhammad Haikal
Goh V Shem/Low Juan Shen
Man Wei Chong/Tee Kai Wun
Yee Jun Chang/Roy King Yap
Lim Khim Wah/Azriyn Ayub
Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci

Beregu Wanita
Anna Cheong/Teoh Mei Xing
Pearly Tan/M Thinaah
Low Yeen Yuan/Valeree Siow
Vivian Hoo/Lim Chiew Sien

Beregu Campuran
Goh Soon Huat/Shevon Lai
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing
Chen Tang Jie/Valeeree Siow
Chan Peng Soon/Cheah Yee See
Choong Hon Jian/Peck Yen Wei
Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei

Jadual Seperti Berikut:

Selasa, 28/6/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Tan Kian Meng/Lai Pei Jing (MAS) VS (MAS) Goh Soon Huat/Shevon Lai
(18-21, 21-19. 18-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai mng

Tang Chun Man/Tse Ying Suet (HKG) VS (MAS) Choong Hon Jian/Peck Yen Wei
(21-18, 21-18) - Choong Hon Jian/Peck Yen Wei klh

Rinov Rivaldy/Pitha Haningtyas Mentari (INA) VS (MAS) Chan Peng Soon/Cheah Yee See
(9-21, 21-12, 22-20) - Chan Peng Soon/Cheah Yee See klh

Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto (INA) VS (MAS) Goh V Shem/Low Juan Shen
(21-18, 21-9) - Goh V Shem/Low Juan Shen klh

Low Yeen Yuan/Valeree Siow (MAS) VS (GER) Linda Efler/Isabel Lohau
(17-21, 21-16, 21-19) - Low Yeen Yuan/Valeree Siow mng

Liew Daren (MAS) VS (IND) Prannoy H. S.
(14-21, 21-17, 18-21) - Liew Daren klh

Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) VS (MAS) Man Wei Chong/Tee Kai Wun
(21-18, 21-11) - Man Wei Chong/Tee Kai Wun klh

Keiichiro Matsui/Yoshinori Takeuchi (JPN) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(12-21, 12-21) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

Court 2
Yee Jun Chang/Roy King Yap (MAS) VS (CHN) Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi
(14-21, 18-21) - Yee Jun Chang/Roy King Yap klh

Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS) VS (DEN) Jeppe Bay/Lasse Molhede
(18-21, 21-15, 21-17) - Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong mng

Junaidi Arif/Muhammad Haikal (MAS) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(19-21, 13-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

----------------------------------------------------
Rabu, 29/6/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Yuki Kaneko/Misaki Matsutomo (JPN) VS (MAS) Chen Tang Jie/Valeeree Siow
(16-21, 21-14, 10-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow mng

Liu Xuan Xuan/Xia Yu Ting (CHN) VS (MAS) Pearly Tan/M Thinaah
(20-22, 14-21) - Pearly Tan/M Thinaah mng

Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei (MAS) VS (CHN) ZHENG Si Wei/Huang Ya Qiong
(17-21, 18-21) - Hoo Pang Ron/Toh Ee Wei klh

Akira Koga/Taichi Saito (JPN) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(18-21, 19-21) -  Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Nhat Nguyen (IRL) VS (MAS) Lee Zii Jia
(15-21, 11-21) - Lee Zii Jia mng

Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (IRL) Kate Frost/Moya Ryan
(21-12, 21-5) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing mng

Lim Khim Wah/Azriyn Ayub (MAS) VS (THA) Supak Jomkoh/Kittinupong Kedren
(21-15, 14-21, 13-21) - Lim Khim Wah/Azriyn Ayub klh

Court 2
Jones Ralfy Jansen/Linda Efler (GER) VS (MAS) Soong Joo Ven/Goh Liu Ying
(21-17, 21-18) - Soong Joo Ven/Goh Liu Ying klh

Vivian Hoo/Lim Chiew Sien (MAS) VS (INA) Febby Valencia Dwijayanti Gani/Ribka Sugiarto
(18-21, 17-21) - Vivian Hoo/Lim Chiew Sien klh

Court 3
Lu Guang Zu (CHN) VS (MAS) Ng Tze Yong
(21-16, 23-21,  21-18) - Ng Tze Yong klh

Court 4
He ji Ting/Zhou Hao Dong (CHN) VS (MAS) Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci
(21-10, 21-12) - Boon Xin Yuan/Wong Tien Ci klh

----------------------------------------------------
Khamis, 30/6/2022: bermula jam 10pg
Court 1
Goh Soon Huat/Shevon Lai (MAS) VS (KOR) Kim Won Ho/Jeong Na Eun
(21-10, 18-21, 17-21) - Goh Soon Huat/Shevon Lai klh

Pearly Tan/M Thinaah (MAS) VS (CHN) Zhang Shu Xian/Zheng Yu
(19-21, 14-21) - Pearly Tan/M Thinaah klh

Lee Yang/Wang Chi-Lin (TPE) VS (MAS) Ong Yew Sin/Teo Ee Yi
(17-21, 18-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi mng

Shesar Hiren Rhustavito (INA) VS (MAS) Lee Zii Jia
(21-19, 19-21, 21-16) - Lee Zii Jia klh

Hee Yong Kai Terry/Loh Kean Hean (SIN) VS (MAS) Aaron Chia/Soh wooi Yik
(16-21, 13-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong (MAS) VS (CHN) Liu Yu Chen/Qu Xuan Yi
(18,21, 21-17, 14-21) - Tan Kian Meng/Tan Wee Kiong klh

Court 2
Satwiksairaj Rankireddy/Chirag Shetty (IND) : Walkover VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei

Court 3
Chen Tang Jie/Valeeree Siow (MAS) VS (CHN) Zheng Si Wei/Huang Ya Qiong
(16-21, 10-21) - Chen Tang Jie/Valeeree Siow klh

Chen Qing Chen/Jia Yi Fan (CHN) VS (MAS) Low Yeen Yuan/Valeree Siow
(21-12, 21-9) - Low Yeen Yuan/Valeree Siow klh

Anna Cheong/Teoh Mei Xing (MAS) VS (KOR) Lee So Hee/Shin Seung Chan
(18-21 21-12 21-15) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing mng

----------------------------------------------------
Jumaat, 1/7/2022: bermula jam 3.10ptg - Suku Akhir
Court 1
Ong Yew Sin/Teo Ee Yi (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto
(13-21, 9-21) - Ong Yew Sin/Teo Ee Yi klh

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (INA) Mohammad Ahsan/Hendra Setiawan
(21-13, 20-22, 21-19) - Aaron Chia/Soh wooi Yik mng

Court 2
Mayu Matsumoto/Wakana Nagahara (JPN) VS (MAS) Anna Cheong/Teoh Mei Xing
(21-15, 23-21) - Anna Cheong/Teoh Mei Xing klh

Court 3
Liu Yu Chen/Ou Xuan Yi (CHN) VS (MAS) Nur Izzuddin/Goh Sze Fei
(11-21, 20-22) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei mng

----------------------------------------------------
Sabtu, 2/7/2022: bermula jam 1ptg - Separuh Akhir
Court 1 
Nur Izzuddin/Goh Sze Fei (MAS) VS (INA) Fajar Alfian/Muhammad Rian Ardianto 
(14-21, 12-21) - Nur Izzuddin/Goh Sze Fei klh

Aaron Chia/Soh wooi Yik (MAS) VS (JPN) Takuro Hoki/Yugo Kobayashi
(21-23, 9-21) - Aaron Chia/Soh wooi Yik klh

**tamat saingan pemain Malaysia hingga separuh akhir

*keputusan perlawanan akhir: Disini

*jadual dan keputusan Badminton Malaysia Masters 2022: Disini

*akan diupdate dari masa ke semasa mengenai skuad malaysia hingga tamat saingan

0 Ulasan